text.skipToContent text.skipToNavigation
Blueair Classic 405, прочистувач на воздухIDEK000057640
38.778  ден
Цена
27.920  ден

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 06.08.2020

Blueair Classic 405 Air Purifier со HEPASilent Филтрација за намалување на Алергени, Мириси и ПМ 2.5, простории со средна површина 40 м2, WiFi овозможено

Со седиште во Стокхолм, Шведска, Blueair, е лидер во снабдување на најдобрите прочистувачи на воздух за оние кои сакаат да дишат подобро и водат поздрав живот. Присутни се низ целиот свет, и нивните високо квалитетни решенија се енергетски ефикасни и одговорно изработени. Blueаir го обликува начинот на кој светот дише. Дишењето на чист воздух е човеково право -правејќи ги луѓето да се чуствуваат посвесни и поживи -денес и утре.

Општи карактеристики: Наменет за простории до 40м2, се поврзува преку Wi-fi директно со вашиот мобелен уред. Потребно е да ја инсталирате бесплатната апликација за Andorid или iOS уредот. Има филтер за честички, филтер за чад. Филтер за честички се наменети за ортанување нa: PM 2,5 честички, полен, прашина, влакна од домашни миленици, мувла, баткерија / вирус, прашински грини. Филтерот за чад се наменети за отстранување дополнитлено на: VOCs, хемикалии, мириси од готвење и лад.

Карактеристики: True HEPA перформанси, овозможени со HEPASilent Technology со филтрација на честички и електростатски полнеж, заробува 99.97% од воздушните загадувачи; алергени, спори од мувла, прашина, перут од миленичиња, хемиски испарувања и мириси, чад и полен, Поврзување со паметен уред преку Wi Fi со слободната апликација Blueair Friend достапна на Play Store (Android) и App Store (IOS), Намалување на Озон-систем за прочистување на воздух HEPASilent,3 брзини на вентилаторот и тивко работење за користење во дневни соби, средни спални  и канцеларии, SmokeStop филтерот со активен јаглен за отстранување на мириси од чад, миленичиња, храна и VOCs (нестабилни органски соединенија), Работа во автоматски мод врз основа на податоците за квалитетот на воздух прочитани од Blueair Aware и користење на мобилната апликација Blueair Friend, За средни простории помеѓу 30 м2  и 40 м2, AHAM рангирано за  40 м2

 

Вид регулатор на влажност Прочистувач на воздух
Бренд Blueair
Гаранција 1 год.
Тип на производ Прочистувачи на вода и воздух