text.skipToContent text.skipToNavigation

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

6.999 ден

Цена
4.399 ден

Снага на моторот: 1400W Материјал на ножевите: Висококвалитетен нож SUS303 Волумен на садот: 1,75л Едноставно чистење Отвор на капакот:Да Гаранција: 2 години  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.02.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Блендер · B1400BE

СТАКЛЕН БОКАЛ

Премиум изглед и чувство
Стаклен бокал од 1,8 l е опремен со мерни ознаки и чаша за дозирање на горниот дел од капакот. Бокалот е безбеден за перење во машина за миење садови.

 Повеќекратна употреба

Од овошје до зеленчук

Блендерите имаат висококвалитетни, остри и силни сечила, така што може да се користат за мешање на сите видови овошје, зеленчук или месо. Со посебни екстензии, тие лесно можат да го скршат мразот и да ги мелат тврдите намирници како оревите или кафето.

 Исклучителни можности

Дополнителни чаши и мелница
 
Со блендерот ќе добиете чаши од 300 и 600 ml со капак. Постои и пригоден додаток за мелница за проширување на можностите за употреба.

 Експресивна моќ

Работи на 30.000 вртежи во минута
 
Моќниот мотор од 1400 W произведува 30.000 вртежи во минута, што ви дава навистина доволно моќ за оптимални резултати. Во комбинација со напредниот систем на сечилата, лесно ги спојува овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, житариците, па дури и мразот во свиленкасто мазна текстура.
 

 4 претходно поставени програми

Совршени резултати со допир на копче
 
Креирајте смути, здробете мраз, извлечете повеќе хранливи материи и користете ја функцијата за автоматско чистење само со допир на копче. Можете исто така да ја поставите брзината по ваш вкус. Уживајте во целото тоа искуство!
 
 

 Напредно сечило со 6 точки

Направено за екстракција на хранливи материи
 
Сечилото со 6 точки што брзо се врти создава неправилно дејство на мешање кое, заедно со специјално дизајнираниот бокал од 1,75 L, ги принудува состојките надолу. Изработен е од издржлива легура од не'рѓосувачки челик што гарантира подолг век на траење.
 

 

 Безбедносна брава

Двојна сигурност
 
Безбедносната брава гарантира дека блендерот нема да се вклучи пред да бидете подготвени. Блендерот работи само ако бокалот е правилно поставен и прикачен на основата. Специјалната безбедносна технологија на делот од капакот ќе обезбеди високи и навистина безбедни перформанси.
Тип на производ Блендери
Бренд Gorenje
Гаранција 2 год.
Моќност 1400 W
Број на брзини 3
Турбо функција Да
Број на сечила 6
Капацитет на садот 1.8 l
Материјал на садот Стакло
Функција за дробење на лед Да