text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje BN1000MB блендерID EK000571536

Gorenje BN1000MB блендерID: EK000571536

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

4.590 ден

Цена
4.130 ден

Auto-blend Направен за екстракција на хранливи материи Работа на 23.000 вртежи Едноставно чистење Моќност на моторот (макс):1000 W Број на брзини:2 Гаранција: 2 години  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Auto-blend
Совршениот резултат на дофат на раката
Со функцијата за автоматско мешање, само едно притискање на копчето ќе биде потребно за да се подготви совршениот пијалок за смути или да се мелеат јаткасти плодови или мраз. Мешањето ќе продолжи додека уредот не постигне совршени резултати и автоматски ќе се исклучи. Уживајте во целосно искуство!
Направен за екстракција на хранливи материи
Конкавно-конвексната форма може да спречи остриот раб да стане тап или да се преврти. Со уникатен нож и дизајн со повеќе удари, ова сечило ќе ја подобри екстракцијата на хранливи материи на најефикасен начин. Брзо ротирачкото сечило со 6 точки ќе ја притисне течноста додека се ротира, за време на овој процес честичките во течноста ќе течат низ отворот на сечилото, тие повторно ќе се разбијат. Резултатот? Најздравиот мешан оброк!
Работа на 23.000 вртежи
Моќниот мотор од 1.000 W произведува 23.000 вртежи во минута, што ви дава навистина доволно моќ за оптимални резултати. Во комбинација со напреден систем на сечила, лесно ги спојува овошјето, зеленчукот, јаткастите плодови, житариците, па дури и мразот во свилено-мазна текстура. Ефикасно и безбедно.
Едноставно чистење
Едноставно ставете ги бокалите и капаците во машината за миење садови и исплакнете. Извадете го сечилото и исплакнете со детергент и вода. Се ќе биде чисто за кратко време и без никакви проблеми.
Секогаш на место
За цврсто држење на таков моќен уред потребна е добра архитектонска форма и гумени стапала на дното за да се осигура дека уредот нема да се движи за време на работата или при отстранување на садот.
Од овошје до зеленчук
Блендерите имаат висококвалитетни, остри и силни сечила, така што можеме да ги користиме за блендирање на сите видови овошје, зеленчук и месо. Со посебни додатоци, тие лесно можат да го скршат мразот и тврдата храна како јаткастите плодови или да мелеат кафе.
Технички карактеристики
Општо
Тип на уред:Блендер
Материјал на нож:Нерѓосувачки челик sus301
Обликот на сечилото за сечкање:Ефикасен 6-крак нож
Ефикасност
Моќност на моторот (макс):1000 W
Употреблив волумен на садот за блендер:0.75 l
Вртежи во минута (max-min):20000 врт/min
Приклучна снага:1000 W
Број на брзини:2
Управување
Вклучување: Копче за вклучување/исклучување и копче за контрола на брзината
Работа со пулс за пократки циклуси на мешање: Да
Карактеристики
Миење на додатоците во машина за миење садови за брзо и ефикасно чистење: Да
Лесно чистење: Да
Мерна вага на садот за совршено прецизно дозирање: Да
Суво мешање: да
Опрема
Садови:Tritan
Системи за безбедност
Заштита од прегревање за безбедно работење: Да
Додатоци
Дополнителен сад: Да
Капакот со отвор за пијалок го претвора садот за мешање во шише за патување: Да
Ногарки за стабилност: Гумени ногарки за стабилност
Технички податоци
Должината на кабелот за поврзување:1100 mm
Ширината на производот:145 mm
Висина на производот:370 mm
Длабочина на производот:151 mm
Ширината на спакуван производ:265 mm
Висината на спакуван производ:295 mm
Длабочината на спакуван производ:295 mm
Нето тежина на производот:2.5 kg
Бруто тежина на производот:3.3 kg

Тип на производ Блендери
Бренд Gorenje
Гаранција 2 год.
Моќност 1000 W
Број на брзини 2
Турбо функција Да
Број на сечила 6
Капацитет на садот 0.75 l
Материјал на садот Пластика
Функција за дробење на лед Да
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!