text.skipToContent text.skipToNavigation

Ariete 202 Апарат за палачинкиID EK000534150

Ariete 202 Апарат за палачинкиID: EK000534150

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

2.799 ден

Цена
2.519 ден

Апарат за палачинки Red Electric со уникатен дизајн како од 1950-тите. Ајде да се забавуваме со Party Time Ariete! Електричен апарат за палачинки со ретро диза...  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 15.12.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Апарат за палачинки Red Electric со уникатен дизајн како од 1950-тите. Ајде да се забавуваме со Party Time Ariete!

 

  • Електричен апарат за палачинки со ретро дизајн за лесна и едноставна подготовка
  • Моќност: 1000 W
  • Индикаторот свети кога уредот е подготвен за употреба
  • Термостат за прилагодување на температурата
  • 30 см
  • Слој против лепење
  • 2 дрвени шпатули

 

 
Домашните палачинки се секогаш добра идеја!

Party Time ја трансформира вашата кујна во ресторан од 1950-тите со своите непогрешливи линии и многу производи дизајнирани за забава со семејството и пријателите. Уредот е многу лесен за употреба! Електричната плоча е изработена од нелеплив материјал, идеален за лесно мачкање и вртење на палачинки. Уредот доаѓа со две дрвени шпатули за ширење на тестото. Со електричниот апарат за палачинки, можете да ставите слатки и солени палачинки на масата. Ослободете ја вашата фантазија и пробајте се со многу вкусни и забавни рецепти!


Слатки или солени палачинки за забавна попладневна ужина!

Попладневен чај, десерт или ужина? Во секое време, палачинките се опција која е вкусна и различна од вообичаената и ги освојува срцата и на возрасните и на децата. Подгответе мешавина за палачинки од јајца, млеко, путер и брашно и изберете го омилениот прелив, комбинирајќи овошје, сладолед или џем. А за оние кои претпочитаат солено од слатко? Со апаратот за правење палачинки Party Time, можете да подготвувате различни солени палачинки секој ден. Користете лосос, павлака и млад лук за да направите вкусни кифлички или набрзина да направите многу палачинки со спанаќ и рикота за да се истурат во рерната за вечера!!


Направете тони палачинки за кратко време!

Палачинки, јаворов сируп и свежи боровинки се неопходни за неделен појадок во американски стил.Со апаратот за палачинки Party Time, дури и палачинките се подготвуваат брзо и лесно. Потребно е само да ја завртите палачинката со шпатула веднаш штом ќе видите како се појавуваат меурчиња на површината.


Време е за забава!

Откријте ја линијата Ariete Party Time, со различни производи дизајнирани да се забавуваат заедно и да создаваат вкусни закуски и забави за сите возрасти. Тони производи, сите со блескави дизајни што ќе ве вратат во 1950-тите!

Бренд Ariete
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!