text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje IMD1200W ледоматID EK000527316

Gorenje IMD1200W ледоматID: EK000527316

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

8.990 ден

Цена
8.090 ден

Карактеристики  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 20.12.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Подолготраен мраз

Само наполнете го резервоарот за вода и притиснете го копчето за вклучување. Апаратот автоматски ќе почне да прави коцки мраз во форма на куршум. Бидејќи коцките доаѓаат во големина L (25x32), ќе можете да уживате подолго во мразот. Една коцка ќе биде доволна за совршено разладен пијалак.

Секогаш при рака

Направете до 12 килограми свеж мраз дневно, за секогаш да имате при рака. Оваа преносна машина за лед е одличен и удобен начин за правење мраз во удобноста на вашиот дом.

Без грижи

Резервоарот за вода може да собере до 1,8 литри. Индикаторот за нивото на мраз и вода ќе ви покаже дали резервоарот треба да се наполни или садот за мраз е веќе полн. Ледоматот лесно се чисти. На дното има одвод кој го олеснува празнењето. Тогаш само треба да ја избришете внатрешноста со сува крпа.
тип на производ Останати апарати за дома
Бренд Gorenje
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!