text.skipToContent text.skipToNavigation
PHILIPS GC-7808/40 Пегла со парен генераторIDEK000229382
12.299  ден
Цена
9.999  ден
PHILIPS GC-7808/40 Пегла со парен генератор. Карактеристики: максимална моќност 2,400W, притисок максимум 5,3 бари, не е потребно подесување на температура, дополнителна количина на пареа до 280 гр...

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.04.2020

PHILIPS GC-7808/40 Пегла со парен генератор. Карактеристики: максимална моќност 2,400W, притисок максимум 5,3 бари, не е потребно подесување на температура, дополнителна количина на пареа до 280 грама, остранлив резервоар за вода, капацитет на резервоарот за вода 1,500 милилитри, постојана пареа до 120 гр/мин, можност за промена на нивоата на пареа, наменета за сите типови на ткаенини дури и свила, прецизен врв за пареа, тежина на пеглата 800 грама, безбедно автоматско исклучување, без изгореници, Optimal Temp технологија, PRO VELOCITY генератор на пареа, STEAM GLIDE технологија на плочата, едноставна употреба, можност за движење на кабелот 180 степени, заклучување за безбеден транспорт, димензии на производот (Ш х В х Д) 19,3 х 22,3 х 37,3цм, отпорност од гребење, должина на цревото за вода 1,6 метри, предупредување за ниско ниво на вода, должина на струјниот кабел 1,8 метри, SMART CALC CLEAN отстранување и чистење на каменец, светлосен индикатор за подготвеност за работа, можност за употреба на вода од чешма, режим за заштеда на енергија до 30%. Гаранција 24 месеци.
Бренд Philips
Гаранција 2 год.
Тип на производ Пегли на парен генератор