text.skipToContent text.skipToNavigation

GORENJE BM1400E, апарат за печење лебID MK-18867

GORENJE BM1400E, апарат за печење лебID: MK-18867

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

За среќен 8ми Март попусти до 63%. Акцијата трае до 10.03.2024г.. Погледни ја понудата овде.

8.490 ден

Цена
7.199 ден

GORENJE BM1400E, апарат за печење леб  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.03.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • Gorenje BM1600WG Апарат за печење леб
  • Приклучна моќ: 815 W
  • Број на програми: 12
  • Гаранција: 2 години

ЗА ПОЧЕТНИЦИ ИЛИ ПРОФЕСИОНАЛЦИ

Baking to your desires

За сите лебољубци кои не се баш упатени за печење, се нудат 12 рецепти со однапред програмирана постапка за мешање, подигање и печење. Секој од програмите има точно одреден редослед на функции и нивно траење. Втора можност е рецептот за својот најомилен леб да го замислите сами и со помош на апаратот да го испечете таков како што одговара на вашиот вкус. Апаратот е така достапен на сите оние кои од порано печат свој леб, но и на сите оние кои до сега мислеле дека тоа за нив е преголем залак.
 
 
Подгответе го најдобриот џем
 
Апаратите за леб од Gorenje имаат и програма за подготовка на вистински домашен џем. Исечете го овошјето на коцки, додадете шеќер по желба и изберете ја програмата „Jam“. Без дополнителни грижи, валкани садови и потрошено време. Вкусен џем без дополнителен напор.
 
Одбирање на кората при функцијата ChrustChoise
 
Светла, средно печена или заруменета кора? Едноставно притиснете копче за одбирање на руменилото на кората - онака како вие тоа го сакате.
 
2 леба во 1

Двата отстранливи сада кои имаат облога против лепење ви овозможуваат лесно да ги задоволите различните вкусови. Направете мек бел леб по вкус за вашите деца и здрав интегрален леб за себе.
 
12 претходно дефинирани програми
 

Дури и за почетници

Никогаш порано не сте печеле леб? Нема проблеми со апаратите за леб од Gorenje. Ви стојат на располагање однапред дефинираните програми, едноставни и сигурни за употреба. Секоја програма вклучува прецизно планиран сет на задачи и функции и нивното времетраење.
 

"

Тип на производ Пекач за леб
Бренд Gorenje
Гаранција 2 год.
Моќност 815 W
Број на програми 12
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!