text.skipToContent text.skipToNavigation

Gorenje BM910WII Aпарат за печење лебID EK000379642

Gorenje BM910WII Aпарат за печење лебID: EK000379642

4.590 ден
Цена
3.890 ден
Gorenje BM910WII апарат за печење леб Приклучна моќ: 550 W Број на програми: 15 Гаранција: 2 год...  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 30.06.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • Gorenje BM910WII апарат за печење леб
  • Приклучна моќ: 550 W
  • Број на програми: 15
  • Гаранција: 2 години

Технички карактеристики

Сад кој се отстранува премачкан со слој кој не се лепи

Број на садови за печење леб: 1

Број на спатули: 1

Нелеплив слој

Големина на лебот: 2

Избор на големина на лебот: 750 - 900 g

Контролно стакло

Број на oднапред дефинирани програми: 15

Програма за растење на тестото

Звучен сигнал

Функција за одржување на топлината

Продолжено печење и по прекин на електрична енергија

Копче за вклучување

Регулација на запеченоста на кората

LCD дисплеј

Бела

Автоматска подготовка на тесто

Програм за брзо печење

Програма за џем

Програма за јогурт

Програма за леб без глутен

Сад за мерење

Лажичка за дозирање

Гумена подлога на садот за поголема стабилност

Автоматско исклучување за дополнителна сигурност

Моќност на грејачот: 550 W

Должина на приклучен кабел: 1,0 m

Димензии (ШxВxД): 21,8 × 29,7 × 29,2 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 25,8 × 34,2 × 34 cm

Нето тежина на апаратот: 3,5 kg

Бруто тежина на апаратот: 4,9 kg

Приклучна моќ: 550 W

Код: 673846

EAN Код: 3838782069758

Карактеристики

_products/features/icon - За мирисен почеток на денот

За мирисен почеток на денот

За сите оние кои почетокот на денот сакаат да го почнат со опоен мирис на свеж леб, овој апарат за печење леб е како створен за тоа, и кои водат грижа насабајле наместо будилник да се будат со мирис на свежо печен леб. И
ПОВЕЌЕ
ЗАТВОРИ
 
_products/features/icon - Без глутен

Без глутен

Без глутен - не си го скратувајте задоволството!
Gorenje помисли на оние кои јадат леб без глутен. Поради специфичностите на без-глутенскиот вкус, кои го зголемуваат времето на подигање и печење, апаратот има програм “GLUTEN
ПОВЕЌЕ
ЗАТВОРИ
 
_products/features/icon - Одбирање на кората при функцијата CrustChoise

Одбирање на кората при функцијата CrustChoise

Светла, средно печена или заруменета кора? Едноставно притиснете копче за одбирање на руменилото на кората - онака како вие тоа го сакате.
Тип на производ Пекач за леб
Бренд Gorenje