text.skipToContent text.skipToNavigation

ROWENTA Чистач на пареа RY6537WIID EK000370036

ROWENTA Чистач на пареа RY6537WIID: EK000370036

7.899 ден
Цена
5.499 ден
Rowenta чистал на пареа RY6537WI МОЌНОСТ 120W ДИМЕНЗИИ (ШхДхВ) 210...  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 31.05.2022

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • Rowenta чистал на пареа RY6537WI
 • МОЌНОСТ 120W
 • ДИМЕНЗИИ (ШхДхВ) 210х160х1100 mm
 • ГАРАНЦИЈА 2 год.

 

 • КОНТРОЛА НА МОЌНОСТА
 • ПОДЕСУВАЊЕ НА ПАРЕА (МИН / СРЕДНО / МАКС)
 • ВРЕМЕ НА ЗАГРЕВАЊЕ 30 СЕК
 • ИНДИКАТОР ЗА ПОДГОТВЕНОСТ НА ПАРЕАТА
 • КАПАЦИТЕТ НА РЕЗЕРВОАРОТ ЗА ВОДА 0,6 L
 • ОТСТРАНЛИВ РЕЗЕРВОАР ЗА ВОДА
 • ПРЕПОРАЧАН СЕТ ЗА УПОТРЕБА
 • ФИЛТЕР ПРОТИВ КАМЕНЕЦ 1
 • ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН
 • ЛЕСНО СКЛАДИРАЊЕ
 • КУКА ЗА ЗАКАЧУВАЊЕ
 • БОЈА БЕЛO-СИНА

Чистете на пареа за здрав дом!

Чувајте го својот дом здрав, без користење на хемиски средства.

Без детергенти и хемикалии, Rowenta чистачот на пареа ќе ви донесе совршени резултати на длабинско чистење кои уништуваат до 99% од бактериите и вирусите. 

Овој едноставен чистач на пареа е опремен со три подесувања на пареата, за полесно да си го прилагодите протокот на пареа во зависност од потребата на поврините кои сакате да ги чистите. 

Чистачот има практичен изглед со егрономски дизајн и лесна рачка за пренесување која овозможува припрема на пареата за само 30 секунди. 

Овој чистач на пареа е совршено решение за здрав дом!

 

Егрономски, лесен дизајн со рачка! 

Совршено чистење и здрав дом! 

Откријте го најдобриот начин за здраво и хигенско чистење преку моќта на пареата.

 

Посебно тврди подови: 3 подесувања на пареа прилагодени за вашите подови. 

Високоефективно чистење и совршени резултати!

Систем за отстранување на крпата без директен контакт на истата.

 

Систем против каменец!

 

Перформанси:

 • Контола на моќност: ДА
 • Подесување на пареа: ДА
 • Моќност: 1200 W

Начин на работење:

 • Индикатор на пареа: ДА
 • Време на загревање: 30 сек.  

Додатоци:

 • Капацитет на резервоарот за вода (L): 0.6 L
 • Расколопливост на резервоарот за вода: ДА
 • Филтрација на вода:*1 Филтер против каменец

Егрономија:

 • Опција за лесно складирање: ДА 
 • Алка на рачката: ДА
Тип на производ Чистачи на пареа
Бренд Rowenta