text.skipToContent text.skipToNavigation

GORENJE Фритеза на топол воздух AF1700DBID EK000414462

GORENJE Фритеза на топол воздух AF1700DBID: EK000414462

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

9.990 ден

Цена
8.990 ден

GORENJE Фритеза на топол воздух AF1700DB Приклучна моќ: 1.700 W Капацитет: 5 l Температура: 80-200 °C Гаранција: 2 год. Технички...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 05.10.2023

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • GORENJE Фритеза на топол воздух AF1700DB
  • Приклучна моќ: 1.700 W
  • Капацитет: 5 l
  • Температура: 80-200 °C
  • Гаранција: 2 год.

Технички карактеристики

Голем сад: 5 l

Број на програми: 8

Нелеплива подлога

Ниска температура: 80 °C

Висока температура: 200 °C

Вид на контрола: Контрола на допир

Информативен екран: Прегледен ЛЕД дисплеј

Димензии (ШxВxД): 29,1 × 36,5 × 33,5 cm

Димензии на амбалажата (ШxВxД): 39,7 × 32,7 × 36,7 cm

Нето тежина на апаратот: 6 kg

Бруто тежина на апаратот: 6,6 kg

Приклучна моќ: 1.700 W

Код: 739276

EAN Код: 3838782543340

 

Карактеристики

_products/features/icon - Капацитет на садот

Капацитет на садот

XXL оброк
Практичната корпа за пржење со волумен од 5.0 литри ви овозможува да подготвите поголема количина храна одеднаш.
 
_products/features/icon - Контрола на времето на готвење

Контрола на времето на готвење

Прецизно време со звучен сигнал
Сетирајте го времето на готвење според ваша желба. Тајмерот може да се сетира до 60 минути. Пријатен звучен сигнал ви овозможува да знаете кога е готово јадењето.
 
_products/features/icon - Циркулацијата на топол воздух

Циркулацијата на топол воздух

Многу поздраво од пржење на масло
Топлиот воздух кружи од горниот дел кон дното и назад, за да создаде совршена дистрибуција на топлина. За крцкава кора однадвор и сочно јадење одвнатре.
 
 
_products/features/icon - Контрола на температурата

Контрола на температурата

80 ° C - 200 ° C
Можноста рачно да се промени температурата за време на работата ви овозможува да ги прилагодите крцкавоста и изгледот на храната. Можете исто така да изберете од 9 претходно поставени програми и автоматски да сетирате совршена температура.
 
_products/features/icon - Нелеплива површина

Нелеплива површина

Совршена храна и лесно сервирање
Поради специјалната нелеплива површина од внатрешната страна на корпата, храната не лепи на страните и може да се сервира директно од садот во чинијата.
 
_products/features/icon - Вешт помошник во кујната

Вешт помошник во кујната

Од солено до слатко
Покрај пржењето, фритезата на топол воздух може да се користи и за подготовка на слатки десерти како колачиња, мафини, браунис, торта или дури и за печење различни јаткасти плодови.
тип на производ Фритези
Останато 1700
Бренд Gorenje
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!