text.skipToContent text.skipToNavigation
VIVAX ледомат IM-123B црна бојаIDEK000210478
8.999 ден
Цена
8.499 ден
VIVAX ледомат IM-123B црна боја, | Капацитет на садот за вода 2,4 l, Капацитетот на садот за лед 0.7 kg, Производсво од 12 kg лед на ден, Бренд: VIVAX. |

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 29.01.2021

VIVAX ледомат IM-123B е еден од најпосакуваните уреди во текот на летните горештини. Може да се изберете големина на коцките лед S (small, мали) или L (large, големи). Капацитет на садот за вода 2,4 l и капацитетот на садот за лед 0.7 kg овозможува производсво од 12 kg лед на ден, односно 9 коцки по циклус, кој трае 6-7 минути. Овој ледомат ќе ви овозможи цел ден да уживате во свежи напитоци со вашите најмили и вашето друштво. Со помош на индикаторот за нивото на водата во садот и индикаторот за нивото на ледот во садот, во секој момент ќе знаете колку лед имате на располагање. Иноксното кукиште со сребрена боја, внесува доза на гламур кој се вклопува во секоја просторија. Со ледоматот доаѓа и лопатка за полесно да ракувате со коцките лед. Гаранција на производот 12 месеци.
Капацитет на резервоарот за мраз 0.7 l
Бренд Vivax
Гаранција 1 год.