text.skipToContent text.skipToNavigation

CANON MIRR EOS R10 Body + ADP дигитален фотоапаратID EK000486704

CANON MIRR EOS R10 Body + ADP дигитален фотоапаратID: EK000486704

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
58.990 ден

CANON MIRR EOS R10 Body + ADP дигитален фотоапарат Dual Pixel CMOS AF II Континуирано фотографирање со 15 fpsр Процесор DIGIC X Екран на допир од 7,5 cm ISO-вредности до 32.000  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Спецификации

 • Dual Pixel CMOS AF II

  Автоматско фокусирање што препознава и следи луѓе, животни и возила и во режими на фотографии и во режим на видео

 • Континуирано фотографирање со 15 fps1

  Механичка бленда за извонредно голема брзина и резултати со висок квалитет

 • 4K/30p

  Висококвалитетно видео со прекумерно семплирање од 6K

 • Фокусирање при слаба осветленост од -4EV2

  Прецизно фокусирање при услови на слаба осветленост

 • Фотографии со ISO-вредности до 32.000, а видеозаписи до 12.800

  Можност за поставување ISO-вредности до 51.200 за фотографии и ISO 25.600 за видеозаписи

 • 4K/60p3

  За порамномерни движења во видеозаписите

 • EVF со 2,36 милиони точки

  Избор на стапка на освежување од 60/120 fps4

 • Континуирано фотографирање со 23 fps5

  Електронска бленда за уште поголема брзина и тивко фотографирање6

 • Процесор DIGIC X

  Контрола со брз одзив и минимално доцнење на EVF

 • Директно поврзување преку Wi-Fi за прикачувања на услугите Cloud

 • Екран на допир од 7,5 cm со променлив агол и 1,04 милиони точки

  Поинаков поглед на вашиот субјект

 • Проследување во живо на YouTube

  Проследувајте во живо на вашиот канал на YouTube7

Тип на производ Дигитални фотоапарати
Бренд Canon
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!