text.skipToContent text.skipToNavigation

Villager Ел.косилка Villy 1000 ЕID EK000070548

Villager Ел.косилка Villy 1000 ЕID: EK000070548

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
4.100 ден

Villager Ел.косилка Villy 1000 Е.Моќност 1000W, широчина на косење 305мм, површина на косење 300м2, висина на косење: 25-55 mm (3 нивоа), Дијаметар на предни и задни тркалца: 140 mm/ 140 mm, капаци...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 26.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Спецификација

Карактеристики Додади во Споредување
Категорија Електрични косилки
Мотор Електричен
Погон Туркачки
Површина на косење 300 m²
Тип на мотор Индукциски електромотор
Работен напон 230 V ~ 50 Hz
Влезна сила 1000 W
Ширина на косење 305 mm
Висина на косење 25 - 55 mm (3 нивоа)
Дијаметар на тркалото предно/задно 140 mm / 140 mm
Тип на куќиште Пластично куќиште
Волумен на собирачот 28 l
Maсa 10 kg
Линија на производи Orange edition

Опис

 

Функции:

  • Косење
  • Собирање
Тип на производ Акумулаторски косилки
Бренд Villager
Маса 10 kg
Собирач на трева Да
Работна ширина 33 cm
Препорачана површина за косење 300 m²
Мин. Работна висина 25 mm
Макс. Работна висина 55 mm
Централно подесување на висината Да
Број на висини 3