text.skipToContent text.skipToNavigation

AGRINA 53s PRO бензиска косилка за трева самооднаID EK000211254

AGRINA 53s PRO бензиска косилка за трева самооднаID: EK000211254

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

Цена
22.000 ден

AGRINA 53s PRO косилка самоодна Моќност: 4.2 kW Висина на косење:25-75 mm Гаранција:3 год. Ширина на косење: 53 cm  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 10.02.2023

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Најголемата и најсилна моторна косачка во понудата на AGRINA -  висококвалитетен и докажан бренд за градинарска опрема. Располага со економичен 4 тактен бензиски мотор со огромна моќ, сопствен погон и исклучително голем колектор и двојна опција за собирање/мулчирање на покосениот материјал. Има големи задни тркала кои го олеснуваат управувањето, робусен, метален дек со специјална заштита од удари, неколку нивоа за висина на косење и многу ергономски решенија кои ќе ја олеснат работата со оваа машина.

Гаранција 3 Години. 

Технички карактеристики:

Моќност : 4.2 kW

Обртаи:  2800 rpm

Висина на косење : 25-75 mm

Ширина на косење : 53 cm

Тежина : 41 kg

Погон :Самоходна

Производител: Agrina

Земја на потекло: Кина

тип на производ Моторни косилки
Бренд Agrina
Гаранција 3 год.