text.skipToContent text.skipToNavigation

Villager VGP 1500 B ХидрофорID EK000380199

Villager VGP 1500 B ХидрофорID: EK000380199

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
15.900 ден

Целта на хидрофорите на Villager VGP е домаќинствата да снабдуваат помало количество вода, со пумпање од бунари или цистерни. Тие се наменети за чиста вода. Класичен хидрофор, со дијафрагма сад и п...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 25.07.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Целта на хидрофорите на Villager VGP е домаќинствата да снабдуваат помало количество вода, со пумпање од бунари или цистерни. Тие се наменети за чиста вода. Класичен хидрофор, со дијафрагма сад и прекинувач за притисок во контролното коло притисок на излез. Со нивна помош, лесно ќе го регулирате притисокот, така што притисокот на водата ќе биде ист на првиот како и на другите катови во вашите домаќинства.Спецификации Тип на мотор Електро-мотор Работен напон 230 V ~ 50 Hz Приклучна јачина 1500 W Дијаметар на усисивач 1" (25 mm) Дијаметар на излезот 1" (25 mm) Длабина на повлекување 9 m Висина на водениот столб 48 m Работен притисок 3.0 бари Проток на вода 6.3 m³/h Максимална температура на водата 35°C Материјал на куќиште Леано железо Тежина 20.5 kg Линија на производот Orange edition
Тип на производ Водени пумпи
Бренд Villager
Гаранција 1 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!