text.skipToContent text.skipToNavigation

Villager HPWP 30 P Moторна пумпа за вода 4.1 kWID EK000588937

Villager HPWP 30 P Moторна пумпа за вода 4.1 kWID: EK000588937

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
22.000 ден

Спецификација  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 22.07.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Спецификација

Карактеристики 
Категорија Моторни пумпи за вода
Тип на мотор Villager VGR 250 H
Волумен на моторот 212 cm³
Сила на моторот / број на вртежи 4.1 kW / 3600 rpm
Вртежен момент / број на вртежи 12 Nm / 2500 rpm
Дијаметар на вшмукување (Ø) 2
Дијаметар на излез (Ø) 2
Максимална длабочина на повлекување 7 m
Максимална височина на водениот столб 50 m
Максимален проток на вода 30 m³/h
Време на самовшмукување (3m) 2 h
Максимален работен притисок 6.5 bar
Волумен на резервоарот за гориво 3.6 l
Maсa 29 kg
Линија на производи Black edition

Опис

 

Опрема:

  • Вшмукувачко црево (oпционалнo)
  • Црево за наводнување (oпционалнo)
  • Филтер за вода (oпционалнo)

Препорака:

  • Користете Villager 4T масло
  • Користете го сетот за замена на масло

 

 

 

Тип на производ Водени пумпи
Бренд Villager
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!