text.skipToContent text.skipToNavigation

Villager WP 35 SE Eco Moторна пумпа 4.3 kWID EK000588933

Villager WP 35 SE Eco Moторна пумпа 4.3 kWID: EK000588933

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
12.000 ден

Спецификација  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 22.07.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Спецификација

Карактеристики 
Категорија Моторни пумпи за вода
Тип на мотор Villager VGR 250 H
Волумен на моторот 209 cm³
Сила на моторот / број на вртежи 4.3 kW
Дијаметар на вшмукување (Ø) 2” (50mm)
Дијаметар на излез (Ø) 2” (50mm)
Максимална длабочина на повлекување 8 m
Максимална височина на водениот столб 28 m
Максимален проток на вода 35 m³/h
Максимален работен притисок 2.2 bar
Maсa 23.5 kg

Опис

 

Опрема:

  • Вшмукувачко црево (oпционалнo)
  • Црево за наводнување (oпционалнo)
  • Филтер за вода (oпционалнo)
Тип на производ Водени пумпи
Бренд Villager
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!