text.skipToContent text.skipToNavigation

Villager HLS 55 T Хоризонтален цепач за дрваID EK000380211

Villager HLS 55 T Хоризонтален цепач за дрваID: EK000380211

Цена
18.990 ден

Моќност:2200W Гаранција:1 Год Сила на цепење:5Т Капацитет на цепалката:20-52 cm Тип на сечило Равно  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 05.10.2022

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Villager HLS 55 T Хоризонтален цепач за дрва.Најголемата предност од користењето хоризонталната цепалка на дрва, е тоа што е можно да се поделат масивни дрвени трупци без да ги подигнувате на цепалката.Опрема:кафез,подесувачко постоље,рамно сечило,накрсно сечиво.Спецификации Тип на мотор Монофазен електро мотор Работен напон 230 V – 50 Hz Влезна моќност 2200 W Сила на цепење 5 t Капацитет на цепалката 20-52 cm Максимален пречник 5-25 cm Тип на сечило Равно, Накрсно Капацитет на резерварот за масло 3.5 l Тежина 50kg Линија на производот Orange edition
Тип на производ Бензиски пили
Гаранција 1 год.
Бренд Villager