text.skipToContent text.skipToNavigation
Makita DK0048GX1 Сет:Дупчалка+БрусилкаIDEK000226584
12.999  ден
Цена
7.999  ден
Makita DK0048GX1 Сет:Дупчалка+Бормашина*Спецификација на дупчалката Makita HP1640:моќност 680W/240V*брзина 2800rpm*Футер 13mm*бушење во:Бетон 16 mm, дрво 30 mm и во железо 13 mm. Спецификација на б...

Гаранција: 3 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 07.07.2020

Makita DK0048GX1 Сет:Дупчалка+Бормашина*Спецификација на дупчалката Makita HP1640:моќност 680W/240V*брзина 2800rpm*Футер 13mm*бушење во:Бетон 16 mm, дрво 30 mm и во железо 13 mm. Спецификација на брусилката Makita 9557HNRG:Потрошувачка, моќност840 W*Број на вртежи во празен од11.000 min-1*Големина на насадM14*Насаден отвор на диск Ø22,23 mm*Пречник на брусен диск Ø115 mm*Бучава: звучен притисок86 dB(A)Бучава: звучна моќност97 dB(A)Бучава: oтстапување (K)3 dB(A)Вибрации: брусење7,5 m/s² * Вибрации: брусење2,5 m/s² * Вибрации: oтстапување (K)1,5 m/s² * Димензии (Д x Ш x В)271 x 129 x 106 mmТежина EPTA2,4 kg Гаранција:36 месеци
Произоводите доаѓаат заедно ставени во Макита брендиран голем куфер. Во куферот има додатно 5 дискови со различна големина за брусилицата(оригинал Макита) и 8 бургии со различка големина, исто оригинал Макита за дупчалката. 
Повеќе информации за производот може да добиете на 02 3202 900 секој работен ден од 8 до 16 часот. 
За продолжување на гаранцијата потребно е да го регистрирате производот на официјалниот сајт на Макита со тоа што ќе го внесете серискиот број на производот, датумот кој стои на малопродажната фактура кога го имате купено и име и презиме. Со тоа добивате сертифиакт дека призводот има вкупно 3 години гаранција. Регистрацијата можете да ја направите на слендиот линк: https://www.makita-see.com/

Број на удари 2800 u/min
Моќност 680 W
маск.бр.движења во слободен ход 2800 okr/min
Капацитет на футер 0 - 13 mm
Бренд Makita
Гаранција 3 год.
Тип на производ Ударни бормашини
Маса 5 kg