text.skipToContent text.skipToNavigation

DEWALT DCE089D1G18-QW линиски ласерID EK000572168

DEWALT DCE089D1G18-QW линиски ласерID: EK000572168

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
49.990 ден

Тип на производ: линиски ласер Напон: 18V Батерија: Има во пакувањето Прецизност на 10m +/-3mm Гаранција:3 Год  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 28.05.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Првиот линиски ласер компатибилен со 18V и 12V XR батериите на Dewalt. Исто така, како новина доаѓа и уникатното фино подесување кое им овозможува на корисниците брзо и прецизно да ги прилагодат вертикалните снопови што додава на прецизност и продуктивност. Доаѓа со зелен сноп за подобра видливост, прецизност од +/- 3 mm на 10 метри и заштитен рејтинг IP54. Гумено и заштитено куќиште кое ви овозможува употреба и во најтешките услови и околини за работа. Има вграден трепкачки режим на работа за мануелна употреба. Пулсирачки режим за можност на детекција со соодветен детектор кој не е вклучен во пакувањето на производот. Опција за заклучување на ласерот за заштита при транспорт. Индикатор за наполнетост на батеријата. Доаѓа во TSTAK куфер со батерија од 18V и 2Ah капацитет, универзален полнач, држач со магнет и плочка за таргетирање. Класа на ласер 2 Прецизност на 10m +/-3mm /10m Прецизност на работен опсег / mm Број на ласерски снопови 3 Поставеност на сноповите 360 ° Видливост во внатрешни простории 35 m Работен опсег со детектор до 50 m Ниво на самонивелирање 4 ° Наклон по X и Y оска / ° Приклучок на трипод 1/4 “ Напојување тип 2Ah батерија Тежина 4,552 Kg Должина 436 mm Висина 350 mm
Тип на производ Ласерско метро
Бренд DeWalt
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!