text.skipToContent text.skipToNavigation

GRIFO Maxi голема рачна мелница за грозјеID EK000326058

GRIFO Maxi голема рачна мелница за грозјеID: EK000326058

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

11.960 ден

Цена
10.990 ден

GRIFO Maxi голема рачна мелница за грозје Капацитет: 500-600 kg/h Димензии: 950Х600 mm Тежина: 19 кг  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 25.04.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Технички карактеристики:

Материјал на изработка: Емајлиран челик

Материјал на ножеви: Инокс

Димензии : 950Х600 mm

Производител: Grifo

Земја на потекло: Италија

Овој млин за грозје се карактеризира со бункер од не'рѓосувачки челик и пластични ролери. Ова е рачен млин за грозје со средна големина. Благодарение на висококвалитетните материјали  на изработка и внимателно избраните детали, лесен е за употреба и многу корисен. Под бункерот има челична лакирана рамка; ротирањето е со рачна дршка, која го прави движењето на ролерите и го притиска грозјето. Запчаниците се од пластика а тоа обезбедува  долготрајност и подобар  и побезбеден третман на грозјето.

Тип на производ Буриња и садови
Бренд Grifo
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!