text.skipToContent text.skipToNavigation

ROTO пластично буре Барик 100LID EK000217861

ROTO пластично буре Барик 100LID: EK000217861

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

4.188 ден

Цена
3.399 ден

ROTO пластично буре Барик 100L За чување на вино и ракија Капацитет: 100L Димензии: 650x450x530 mm Парафирани ѕидови Произведени во ЕУ  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.10.2023

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ROTO пластичните парифирани буриња се наменети за чување на вино и ракија. Внатрешната страна од бурето е трајно обложена со парафин, што овозможува еднакви услови и квалитет за созревање и чување на виното како во дрво. На парафираните ѕидови од бурето не се собира вински камен. Лесно преносливи и практични,отпорни на атмосверски влијанија и на УВ зраци, трајни и произведени во Еувропа со ЕУ стандарди на пластиката. Бурињата имаат и дно во форма на постоље на кое одлично може да се намести и да стои бурето. Димензии:650x450x530
тип на производ Буриња и садови
Бренд Roto