text.skipToContent text.skipToNavigation

ROTO пластично буре Класик 40LID EK000217856

ROTO пластично буре Класик 40LID: EK000217856

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
2.750 ден

ROTO пластично буре Класик 40L За чување на вино и ракија Капацитет: 40L Димензии: 500x320x530 mm Парафирани ѕидови Произведени во ЕУ  Дознај повеќе

Доставуваме веќе од 01.07.2024

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

ROTO пластичните парифирани буриња се наменети за чување на вино и ракија. Внатрешната страна од бурето е трајно обложена со парафин, што овозможува еднакви услови и квалитет за созревање и чување на виното како во дрво. На парафираните ѕидови од бурето не се собира вински камен. Лесно преносливи и практични,отпорни на атмосверски влијанија и на УВ зраци, трајни и произведени во Еувропа со ЕУ стандарди на пластиката. Бурињата имаат и дно во форма на постоље на кое одлично може да се намести и да стои бурето. Димензии:500x320x530
Тип на производ Буриња и садови
Бренд Roto
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!