text.skipToContent text.skipToNavigation

DJI Mini 2 SE Fly More ComboID EK000543843

DJI Mini 2 SE Fly More ComboID: EK000543843

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

Цена
30.890 ден

Лесен и елегантен дрон Летање до: 31 min Видео пренос до; 10 km Тежина: 246 g  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 09.10.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

DJI Mini 2 SE Fly More Combo дрон  • Помалку од 249 g
  • Видео запис 2.7K/30fps
  • 4× дигитален зум
  • 10km видео пренос
  • Максимално време на летање 31 минута
  • Стабилно летање
  • Вратете се во куќата
  • Водич за почетници
  • QuickShots, Panorama
  • 38 km/h (ниво 5) Отпор на ветерПомалку од 249 грама

Без потреба од регистрација во повеќето земји и региони, дронот со големина на дланка лесно се вклопува во секоја торба за носење и создавање без напор.

 Неверојатно интелигентни карактеристики

Опремената CMOS камера од 1/2,3 инчи обезбедува остри видео од 2,7K. Повеќекратните интелигентни режими ви овозможуваат да добивате импресивни снимки и панорами.

 10km видео преност

Преносот на видео DJI O2 поддржува до 10 км HD видео пренос и одлични способности против заглавување за јасен и лесен лет.

 Максимално време на лет 31 мин

Mini 2 SE обезбедува повеќе од доволно време за снимање на совршената снимка.

 38 km/h (ниво 5) Отпор на ветер

Поддржувајќи отпорност на ветер од 38 km/h (ниво 5) и максимална височина на полетување од 4000 m, Mini 2 SE ги одржува вашите снимки стабилни во повеќе сценарија на летот.

 Што има во кутијата?


 

тип на производ Дрон
Бренд DJI
Гаранција 2 год.
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!