text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple AirPods2 mv7n2zm/a , безжични слушалкиID EK000485938

Apple AirPods2 mv7n2zm/a , безжични слушалкиID: EK000485938

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

10.890 ден

Цена
9.590 ден

Apple AirPods2 mv7n2zm/a , безжични слушалки До 24 часа слушање Тип на производ: In Ear слушалки Бренд: Apple  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 31.01.2023

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Чудо невидено.

Долги разговори, часови слушање и кутија за безжично полнење. Безжичните слушалки AirPods се едноставно неверојатни. Веднаш штом ќе ги извадите од кутијата, тие се подготвени да работат со сите ваши уреди. И кога ќе ги ставите во вашите уши, тие ќе се поврзат за миг и ќе ве преплават со богат, висококвалитетен звук. Вистинска магија.

Совршено безжични.

Откако ќе ги спарите со еден допир, AirPods автоматски се активираат и не треба повторно да ги поврзувате. Тие се исто толку лесни за употреба. Тие препознаваат кога се во вашите уши и веднаш престануваат да работат штом ќе ги извадите. И, се разбира, тие работат фантастично со сите ваши уреди, било да се тоа iPhone, Apple Watch, iPad или Mac.

Ова мораш да го слушнеш.

Благодарение на чипот за слушалки H1 на Apple, AirPods безжично се поврзуваат со вашите уреди побрзо и постабилно - до 2 пати побрзо кога се префрлате од еден активен уред на друг и 1,5 пати побрзо кога остварувате повици. Игри, музика, подкасти: сè звучи одлично.

Остави ги. Наполни ги.

Ги враќате AirPods во футролата за безжично полнење и го ставате куќиштето на подлогата за полнење со сертификат Qi. И тоа е тоа. LED индикаторот на предната страна од кутијата ви покажува дека AirPods се полнат. И кога немате подлога за полнење при рака, можете да ги полните преку приклучокот Lightning.

24 часа слобода.

Со целосно наполнети AirPods, можете да слушате музика рекордни 5 часа и да зборувате до 3 часа. И никогаш нема да ве остават на цедило бидејќи нивната кутија за полнење може да складира доволно енергија за повеќе од 24 часа слушање. Ви треба брзо полнење? Ги враќате во кутијата 15 минути и добивате уште 3 часа слушање или до 2 часа зборување. А кога сакате да проверите колку батерија ви останува, само доближете ги до вашиот iPhone.

Се поврзуваат за секунда. Свираат со часови.

AirPods се поврзуваат веднаш, а звукот беспрекорно се движи помеѓу вашиот iPhone, Apple Watch, Mac и iPad. Едноставно и прекрасно.

Една песна за четири уши.

Благодарение на опцијата за споделување аудио, можете да слушате песни, подкасти или да стримувате аудио заедно со некој друг што има AirPods - и сепак ќе имате посебни контроли за јачината на звукот. Ако вашите AirPods се во кутијата, само доближете ги до iPhone или iPad со кои сакате да споделувате аудио и поврзете ги со еден допир. И ако тие веќе се во вашите уши, едноставно приближете го вашиот iPhone до уредот.

Тип на производ Дополнителна опрема
Бренд Apple