text.skipToContent text.skipToNavigation
Samsung слушалки Buds+ SM-R175 whiteIDEK000286575
Цена
10.499  ден
Samsung слушалки Buds+ SM-R175 white. Bluetooth v5.0 (LE до 2 Mb/s), Android 5.0 ↑ , 1.5GB ↑, Акцелерометар, Холов сензор, сензор за близина, Димензии на слушалки (ВxШxД, мм) 19,2 x 17,5 x 22,5 mm, Времетраење на разговор До 5 Hours

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 14.08.2020

Слушалки на новата генерација Galaxy Buds

Не се извонредни само за слушање, неверојатно е и дека тие те слушаат тебе.

Брзо поврзување штом ги отпакуваш

Само отвори ја кутијата и поврзи се. Слушалките Galaxy Buds работат штом ги извадиш од кутија, поврзувајќи се веднаш со твоите Galaxy уреди преку Bluetooth за да се внесат во твојот омилен ритам.

 

Целосен звук што навистина те придвижува

Аудио експертите на компанијата AKG ги прилагодиле слушалките Galaxy Buds да емитуваат неверојатно богат и жив звук со висока дефиниција - дури и кога не си навистина на концерт, чувството е како да си во прв ред.

* Слушалките Galaxy Buds се доставуваат со поставени средни перничиња и продолжетоци, додека мали и големи перничиња и продолжетоци се наоѓаат во пакувањето. Избери големина на перниче и продолжеток според димензиите на твоето уво и уживај во беспрекорниот звук додека слушаш музика или додека зборуваш на телефон.

Поради тенкиот дизајн лесно се носат в џеб.

Само стави ги в џеб и тргни. Слушалките Galaxy Bads имаат нов отмен дизајн и толку се компактни што лесно можеш да ги сместиш меѓу другите работи. Освен тоа, можеш да избереш една од стандардните бои и да ги вклопиш во своите дневни активности.

Чист и јасен звук

Нашата прилагодлива технологија на новата генерација со два микрофона придонесе заднинската врева да стане минато. Слушалките Galaxy Buds го препознаваат опкружувањето во кое си и го префрлуваат приемот на звукот меѓу внатрешните и надворешните микрофони за да се отстрани несаканата врева од разговорот.

* Слушалките Galaxy Buds се доставуваат со поставени средни перничиња и продолжетоци, додека мали и големи перничиња и продолжетоци се наоѓаат во пакувањето. Избери големина на перниче и продолжеток според димензиите на твоето уво и уживај во беспрекорниот звук додека слушаш музика или додека зборуваш на телефон.

Уживање без пречки

Стиши го опкружувањето и целосно задлабочи се во музиката. Нема шанса да пропуштиш нешто! Слушалките Galaxy Buds ти овозможуваат брзо да се фокусираш на опкружувањето, а притоа да не мора дури ни да ги вадиш.

Бескрајна поврзаност за бескрајна забава

Сега имаш слобода да ја избереш содржината што ќе ја гледаш или слушаш на екранот по твој избор. Слушалките Galaxy Buds можеш беспрекорно да ги поврзеш со различни Galaxy уреди, па нема да пропуштиш ниту една содржина.

*Оваа функција зависи од уредот, оперативниот систем, употребата и од опкружувањето. *Графичкиот изглед на оваа функција е предмет на промени без претходна најава. *Сликите и корисничкото искуство се симулирани.

Наполни и уживај

До шест часа непрекинато уживање во омилените мелодии со само едно полнење, благодарение на високоефикасните микробатерии во слушалките. Кога ќе завршиш, поврзи ги слушалките Galaxy Buds за безбедно полнење преку функцијата PowerShare со компатибилните Galaxy уреди. Твоите слушалки се секогаш подготвени да стартуваат.

*Вистинското времетраење на батеријата може да се разликува и зависи од употребата.

Димензии на слушалки (ВxШxД, мм)19,2 x 17,5 x 22,5 mm

Времетраење на разговорДо 5 часа користење.

 

 

 

Бренд Samsung
Тип на производ Додатоци за таблет