text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 12 64 GB, Green смартфонID EK000483990

Apple iPhone 12 64 GB, Green смартфонID: EK000483990

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

64.999 ден

Цена
40.990 ден

* 6,1" Super Retina XDR OLED екран * Процесор Apple A14 Bionic (5 nm) * 12MP главна камера  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.08.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Apple iPhone 12ЧУДО ОД БРЗИНА.

5G брзина. A14 Bionic, најбрзиот чип за паметни телефони.
OLED дисплеј од раб до раб. Керамички штит со четири пати подобра заштита од паѓање. И ноќен режим на сите камери. Ајфон 12 има се, и доаѓа во две совршени големини.

11% ПОТЕНОК. 15% ПОМАЛ. 16% ПОЛЕСЕН.

iPhone 12 mini - 5,4-инчен Super Retina XDR1 екран.

НАЈМАЛ, НАЈТЕНОК И НАЈЛЕСЕН 5G ТЕЛЕФОН НА СВЕТОТ.

CERAMIC SHIELD. ПОЦВРСТО ОД БИЛО КОЕ СТАКЛО ЗА СМАРТФОН.

Нанокерамички кристали

И се случи Керамички штит. Изработен е од стакло проткаено со нанокерамички кристали кои се посилни од повеќето метали. Звучи едноставно, но всушност е неверојатно тешко да се направи бидејќи керамиката главно не е транспарентна. Со контролирање на видот на кристалот и степенот на кристализација, успеавме да добиеме ексклузивна формула за постигнување максимална керамичка цврстина со зачувување на транспарентноста. Ова достигнување го направи Ceramic Shield совршено решение за производство на екран. Ова е прв ваков дисплеј за паметни телефони, поцврст од сите други.

Процес на двонасочна измена на јони

Одлично е да се има цврсто стакло, но сакавме да биде и отпорно на гребење. Затоа, ја применивме и постапката за двојна јонска размена на предното стакло, како што веќе ја користиме на задното стакло. Го користевме и за заштита на предното стакло од удари, гребнатини и траги од секојдневна употреба.

4x подобра отпорност на пад

Заедно со керамичкиот штит, уште една работа ја зголемува издржливоста на предното стакло. Се држи до самиот раб на телефонот, што му обезбедува дополнителна заштита. Резултатот е четири пати поголема отпорност на паѓање - најголемиот скок за iPhone досега.

АЛУМИНИУМСКИ РАБОВИ КАКО КОИ СЕ УПОТРЕБУВААТ ВО АВИОНАТА ИНДУСТРИЈА.

H2ОТПОРЕН

БРЗИНА 5G

5G на iPhone е супер брз. Што значи дека можете да преземате филмови супер брзо, да проследувате видеа со висок квалитет или да користите HD FaceTime преку мобилната мрежа. И со многу помала латентност. И сега можете да го направите сето тоа на уште повеќе локации бидејќи iPhone 12 има најширока покриеност 5G низ целиот свет.

Прилагодуванје на iPhone за 5G

Дизајниравме специјални антени и радио компоненти со висока чувствителност и неверојатна ефикасност. Потоа додадовме повеќе опсези на 5G на iPhone 12 од кој било друг паметен телефон за да ви овозможиме 5G на повеќе локации.

Оптимизација на софтверот

Го ревидиравме целиот софтвер - од апликации до структурни рамки - и го оптимизиравме за целосно искористување на 5G мрежата. 5G, на пример, ќе ја подобри работата на многу апликации без потреба од дополнителна енергија.

Паметно штедење на батеријата

5G на iPhone не само што е побрз, туку и попаметен. Кога на вашиот iPhone не му требаат брзини на 5G, како на пример при ажурирање во заднина, тој автоматски ќе користи LTE за да заштеди батерија. Но, штом ви треба брзина - ако, да речеме, преземате цела сезона од вашето омилено шоу - iPhone 12 ќе се врати на 5G. Или, се разбира, можете да одлучите да користите 5G секогаш кога е достапно.

А ова е само почеток

Во соработка со операторите, спроведовме обемно инженерство и тестирање за оптимизирање на 5G мрежите. И досега успеавме да постигнеме неверојатни брзини во реално време, подобар квалитет на повици, подолго траење на батеријата и покриеност низ целиот свет. 5G каков што може да обезбеди само iPhone.

11 МИЛЈАРДИ ОПРЕАЦИИ ВО СЕКУНДА.

A14 Bionic најбрз чип во светот на паметните телефони 

што ги поместува границите на можното. На пример, тој врши трилиони операции во секунда преку нервниот мотор. Или снима во Dolby Vision - нешто што дури ни профи филмските камери не можат да го направат. И покрај тоа, тој е супер ефикасен, така што заштедува батерија. Тој е апсолутно пред своето време, подготвен за сите идни предизвици.

БРИЛИЈАНТЕН СКОК ОД LCD НА OLED ЕКРАН.

iPhone 12 е преполн со неверојатни карактеристики - како што се снимање на видео 4K Dolby Vision и супер-детални HDR фотографии - за кои е потребен премиум дисплеј за целосно искусување. Затоа направивме се од себе за да го дизајнираме - резултатот е Super Retina XDR.

HDR светлина од 1200 nits - Сооднос на контрастот 2.000.000:1

За разлика од LCD екраните кои користат позадинско осветлување за да ги осветлат сите пиксели одеднаш, секој OLED пиксел емитира сопствена светлина. Тие можат целосно да се исклучат за да ги направат црните уште потемни или осветлени до 1200 nits за HDR содржина. Резултатот е сооднос на контраст од 2.000.000:1. Разликата е огромна.

Свелтото посветло, темното црно

Текстот на пораките и е-поштата е многу поостар. Сите фотографии и видеа, дури и оние направени одамна, изгледаат поживо од кога било. А сцените како кинематографски експлозии и меѓугалактички битки се преполни со прецизни, суперсветли и длабоко темни детали.

СИСТЕМ СО ДВОЈНА КАМЕРА - НЕ СЕ ПЛАШИ ОД МРАКОТ.

Ноќниот режим сега е достапен и на широкоаголните и на ултра-широките камери, а фотографиите при слаба осветленост никогаш не биле подобри. Новата широкоаголна камера снима 27% повеќе светлина. Што значи дека ќе видите досега невидени бои и детали и на дневните и на ноќните фотографии.

ВЕЧЕРА ВО НАЈДОБРОТО СВЕТЛО.

Ноќниот режим препознава услови на слаба осветленост и автоматски се вклучува за поостри фотографии и прекрасно живописни бои. Треба само да го притиснете чкрапалото.

Фантастичните фотографии на месечината и слични снимки кои претходно беа речиси невозможно да се постигнат сега се поостри од кога било.

Deep Fusion анализира повеќекратни експозиции при средна до слаба светлина за да ги максимизира деталите на сликата. Погледнете ја текстурата на дрвото, ткаенината и кристалите. А камерата со ултра широк агол ви дава епска перспектива.

ЧИСТА МАГИЈА.

Smart HDR 3 ги балансира елементите во кадарот, притоа откривајќи детали за темата и дрвјата и ја зачувува целосната боја на небото — дури и напладне.

Благодарение на машинското учење, Smart HDR 3 не само што препознава лица, туку и сцени и ја прилагодува острината, бојата и белите тонови по потреба. Дури и при силна светлина, Smart HDR 3 неверојатно доловува текстура, тен, заситеност на бои и сите оние ситни детали што ја прават фотографијата поживописна.

ДА ЈА ПОГЛЕДНЕМЕ ВИСТИНАТА ВО ОЧИ. ПОРТРЕТНИОТ MOD E НАЈДОБАР MOD.

За уште подобри фотографии, има и шест креативни светлосни ефекти за поставување на акцент, природно или студиско осветлување.

Режимот на портрет сега обезбедува уште подобро замаглување на заднината за да се истакне вашиот предмет уште повеќе. Зарем тоа не е прекрасно?

ВИДЕОЗАПИСИ - МАЛКУ СВЕТЛО, КАМЕРА, АКЦИЈА.

Како дополнително да ги подобрите видеата со највисок квалитет во светот на паметните телефони? Така ги правите уште подобри при слаба осветленост - цели 27%. Што значи дека можете да снимате видеа полни со убави детали во секое време од денот. И има временско видео во ноќен режим. Едноставно поставете го вашиот iPhone и препуштете се на магијата на светлосните патеки.

СЕГА ИМАШ ЦЕЛО ФИЛМСКО СТУДИО ВО ЏЕБ.

Сега можете да снимате 4K HDR видео во Dolby Vision. Уредете го во Фотографии или iMovie. Така, со AirPlay6, гледајте го на вашиот телевизор и уживајте во целосниот раскош на бои и детали. Тоа е целосно кинематографско искуство - такво што ќе го најдете само на iPhone. И што ќе ви се најде штом вашето куче повторно направи нешто неодоливо.

60x повеќе боја со снимање во 10-битен видеозапис

За да овозможиме Dolby Vision на iPhone, моравме да направиме две работи. Прво, го заменивме 8-битното HDR видео со 10-битно, па iPhone сега снима во неверојатни 700 милиони бои. И згора на тоа, ја надградивме способноста за снимање во Dolby Vision, со што секоја рамка е неверојатно живописна.

Снимајте во Dolby Vision во реално време

Професионалните филмаџии моментално снимаат филмови со додавање на Dolby Vision во процесот на монтажа преку професионален компјутер, откако филмот веќе е снимен. Нашиот предизвик беше како целиот овој комплициран процес да го ставите во вашиот џеб. Во соработка со Dolby, смисливме сосема нов начин за снимање во Dolby Vision во лет.

Монтажа на Dolby Vision видеозаписи на паметниот телефон

Можете лесно да ги уредувате вашите видеа од Dolby Vision во Photos, iMovie или Clips, веднаш на вашиот iPhone веднаш по снимањето. Инстант ремек дело.

Од најавни до одјавни шпици со Dolby Vision

iPhone 12 со својот лудо брз чип ви овозможува да снимате видео Dolby Vision во 4K со брзина до 30 fps. Можете да го уредувате исто толку лесно, како што сакате. И со помош на AirPlay, префрлете го на телевизорот со еден допир.6 Ова неверојатно искуство не е можно на ниту еден друг телефон.

СЕЛФИ ВО НОЌЕН РЕЖИМ - МРАКОТ ДОБРО ТИ ОДГОВАРА.

Кој вели дека ноќта не е вистинско време за селфи? Сега ќе најдете и ноќен режим и голем број одлични функции на предната камера. Има Deep Fusion, Smart HDR 3, Dolby Vision снимање и многу повеќе. Имавте навистина среќа.

ПОЛНЕЊЕ НА ТУРБО ПОГОН.

Магнетите совршено кликнуваат и телефонот се полни безжично додека велите бисквит.

ВГРАДЕНА ЗАШИТА НА ПРИВАТНОСТА.

iPhone е дизајниран да ја заштити приватноста на вашите податоци. Податоците за Face ID остануваат со него и никогаш не се копираат на iCloud или на кое било друго место. iOS ви ги прикажува правилата за приватност на поединечна апликација пред да ја преземете. Кога користите Apple Pay, бројот на вашата картичка не се споделува со трговецот. И списокот не завршува тука.

ПОМАЛО ПАКУВАЊЕ, ГОЛЕМ ДОПРИНОС ЗА ПЛАНЕТАТА.

Постојните адаптери за напојување, EarPods и USB-A кабел со Lightning конектор може да се користат со iPhone 12. Милијарди корисници ширум светот веќе ги имаат овие додатоци, па честопати не ги ни користат новите. Затоа решивме да не ги вклучиме во стандардното пакување на новите iPhone уреди. На овој начин, значително ги намаливме емисиите на јаглерод и избегнавме екстракција и употреба на скапоцени материјали. Во исто време, го намаливме пакувањето, што ни овозможува да испраќаме повеќе кутии одеднаш и резултира со помал вкупен број транспорти. Сите наши добавувачи исто така се префрлаат на користење на обновливи извори на енергија. Севкупно, ќе ги намалиме емисиите на јаглерод за 2 милиони метрички тони годишно.

Може да продолжите да го полните вашиот нов iPhone со стариот USB-A кабел со Lightning конектор. Или можете да го користите кабелот за брзо полнење USB-C што сега е вклучен со уредот и може да се користи со постоечките USB-C адаптери за напојување и порти на компјутерите.

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Зелена
Гаранција 1 год.
Големина на екран 6.1 "
Тип на екран Super Retina XDR OLED | HDR10 | Dolby Vision | 1200 Nita | 1170 x 2532 pixels | Ceramic Shield glass
Интерна меморија 64 GB
Проширлива меморија Ne
RAM Меморија 4 GB
Задна камера 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Apple A14 Bionic (5 nm) | Hexa-core (2x3.1 GHz Firestorm + 4x1.8 GHz Icestorm)
Kапацитет на батерија 2815 mAh
SIM Single
Тип на оперативен систем iOS 10
Оперативен систем iOS
Висина 146.7 mm
Ширина 71.5 mm
Длабочина 7.4 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!