text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 12 64GB Red, смартфонID EK000387733

Apple iPhone 12 64GB Red, смартфонID: EK000387733

65.990 ден
Цена
46.999 ден
Apple iPhone 12 4GB/64GB Red смартфон, 6,1" Super Retina XDR OLED, 4GB/64GB, 12MP главна камера, iOS 14.  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 23.08.2022

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

*A14 Bionic (5nm) 5G процесор,

*Super Retina XDR OLED екран,

*Напреден систем на двојна 12 MP камера со ултраширока и широка камера

 

 

ЧУДО ОД БРЗИНА.

Брзина 5G. A14 Bionic, најбрз чип за смартфони.
OLED екран од крајот до крајот на телефонот. Ceramic Shield со четирикратно подобра заштита при пад. Има и ноќен систем на сите камери. iPhone 12 има се , а доаѓа во две совршени големини.

CERAMIC SHIELD. ПОЦВРСТ ОД БИЛО КОЕ СТАКЛО ЗА СМАРТФОН

Нанокерамички кристали

Се случи и Ceramic Shield. Изработен е од стакло проткаено со нанокремички кристали кои се поцврсти од повеќето метали. Звучи неверојатно, но всушност е неверојатно тешко изводливо бидејќи кремиката е непроѕирна. Контролирајќи го видот на кристалот и степенот на кристализација успеавме да добиеме ексклузивна формула за постигнување на максимална цврстина на керамика и зачувување на проѕирноста. Тоа е овозможено од Ceramic Shield совршеното решение за изработка на екранот и ова претставува прв ваков телефон изработен и поиздрќлив екран од било кој смартфон до сега.  

Процес на двојна имзена на јони

Сјајно е да имате цврсто стакло, но ние сакаме да биде отпорно на гребнатини. Затоа и на предното стакло е применет процес на двојно измена на јоните како е искористено и на задниот дел. Така и предното стакло е заштитено од удари, гребнатини и трагови од секојдневно користење.

4x пододбра отпорност од паѓање

Освен Ceramic Shield, уште една работа овозможува за издржливост на предното стакло. , дополнителна заштита на рабовите од телефонот. Резултат е 4 пати подобра отпрност при пад на телефонот – најголем скок за iPhone до сега.

РАБОВИТЕ СЕ ОД АЛУМИНИУМ КАКОВ ШТО СЕ КОРИСТИ ВО АВИОНСКАТА ИНДУСТРИЈА.

H2ОТПОРЕН

БРЗИНА 5G

5G на iPhoneu е супербрз. Тоа значи дека супербрзо можеш да симнуваш филмови, стримаш висококвалитетни видеозаписи или да користиш HD FaceTime преку мобилната мрежа. Сега можеш да работиш на уште повеќе локации бидејќи iPhone 12 има најширока 5G покриеност во целиот свет.

Прилагодување на iPhonea за 5G

Измислена е посебна антена и радио делоци со висока осетливост и неверјатни перформанси. Затоа на iPhone 12 е додадено повеќе 5G појаси од сите останати смартфони така да е овозможено 5G на повеќе локации.

Оптимизација на софтверот

Реведиран е комплетно софтверот – од апликација до струткуралниот екран -  и оптимилизиран е да ги користи сите предности на 5G мрежата. 5G ќе го подбри работењето на многу апликации без потреба за дополнителна моќност.

Прилагоден да ја штеди батеријата

5G на iPhone не е само за брзината, туку е и попаметен. Кога на твојот iPhone не му треба 5G брзина, на пример кога правете позадинско ажурирање, автоматски користи LTE за да јазаштеди батеријата. Но кога ќе ви е потребна брзина – ако пример преземате цела сезона од омилената серија - iPhone 12 поново ќе се приклучи на 5G. Или можете вие да одличите кога да користете 5G.

А ова е само почеток

Во соработка со оператерите имаме направено сериозен инженеринг и тестирање како би се оптимализирале на 5G мрежата. Досега сме успеале да постигнеме неверојатна брзина во реално време, подобар квалитет на позиви, подолго траење на батеријата и покриеност насекаде низ светот. 5G како што може да ви овозможи само iPhone.

11 МИЛЈАРДИ ОПЕРАВИИ ВО СЕКУНДА.

A14 Bionic најбрз чип на паметен телефон 

На пример Neural Enginea има вршено милјарда опреации во секунда. Или снима во Dolby Vision — што не можат дури и профи филмските камери. А со тоа е уште и суперквалитетен и штеди батерија. Апсолутно е испред своето време, спремен и на сите идни предизвици.

БРИЛЈАНТЕН СКОК СОLCD НА OLED ЕКРАН.

iPhone 12 — снима видео записи од 4K во Dolby Vision и супредетални HDR фотографии — за што е поптолно доживување потребен и беспрекорен екран. Затоа е осмилсен Super Retina XDR.

HDR светлина од 1200nits – Однос на контраст 2.000.000:1

За разлика од LCD екраните кои користат позадинско осветлување за освежување на своите пиксели одеднаш, секој OLED пиксел емитира свое светло. Може да се потполно исклуичи како би црната боја била уште поцрна или осетлива се до 1200 нита за HDR содржина. Резултат е однос на контраст 2.000.000:1. Разликата е огромна.

СИСТЕМОТ СО ДВОЈНА КАМЕРА НЕ СЕ ПЛАШИ ОД МРАКОТ.

Ноќниот моуд сега е достапен и н аширокоаголена камера, а фотографиите при слабо осветлвање не се биле подобри. Новата широкоаголна камера има опсег од 27% повеќе светло. Тоа значи и на дневни и на ноќни слики ќе ги видете досега невидени бои и детали.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Apple
Боја Црвена
Гаранција 1 год.
големина на екран 6.1 "
тип на екран 1170 x 2532 piksela, Super Retina XDR OLED, HDR10
Интерна меморија 64 GB
Проширлива меморија немс
RAM Меморија 4 GB
задна камера 12MP f/1.6, 26mm dual pixel PDAF, OIS + 12MP f/2.4, 13mm (ултраширока)
предна камера 12 MP, f/2.2 SL 3D
тип на процесор Apple A14 Bionic (5 nm)
Тип на оперативен систем iOS 14
Оперативен систем iOS
Останато Qi wireless полнење 15W, 20W брзо полнење, NFC, IP68 стандард на отпорност на вода и прашина. Поради намалување на загаденоста на околината Apple го има тргнато USB адаптерот за напојувањето и EarPods. Кабел USB-C - Lightning е оставен во пакетот.
Висина 146.7 mm
Ширина 71.5 mm
Длабочина 7.4 mm