text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 13 128 GB, Pink смартфонID EK000483967

Apple iPhone 13 128 GB, Pink смартфонID: EK000483967

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

63.990 ден

Цена
48.990 ден

* 6,1" Super Retina XDR OLED екран * Процесор Apple A15 Bionic (5 nm) * 12MP главна камера  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.08.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

*A15 Bionic (5nm) 5G процесор,

*Super Retina XDR OLED екран,

*Напреден систем на двојна 12 MP камера со ултраширока и широка камера

ikona kamere

Најнапредниот систем со двојна камера што некогаш сме го направиле.

ikona izdržljivosti

Невидена издржливост. Од раб до раб.

 
ikona čipa

Молневит чип. Нема конкуренција.

Огромно подобрување во траењето на батеријата што ќе го чувствувате секој ден.


Каде отиде толку подобрата камера?
Дизајниравме целосно нова архитектура и ги ротиравме леќите за 45 степени за да го сместиме нашиот најдобар систем со двојна камера досега со најголемиот сензор за камера со широк агол досега. Направивме простор и за оптичка стабилизација на сликата со поместување на сензорот. А камерата со ултра широк агол беше опремена со побрз сензор.

Новата камера со ултра широк агол открива повеќе детали во темните области на фотографијата Новата широкоаголна камера регистрира 47% повеќе светлина за подобри фотографии и видеа Новата оптичка стабилизација на сликата со поместување на сензорот гарантира остри снимки дури и кога вашата рака се тресе


Ајфонот заврши филмска академија, па ти немораш.


Запознај Кино режим на работа
   


Филмаџиите користат техника наречена rack focus – поместување на фокусот од еден објект на друг – за да го насочат вниманието на гледачот. Сега iPhone ви овозможува да ја примените истата кинематографска техника на раскажување приказни на вашите видеа.

Режимот на кино автоматски ја менува длабочината на полето и фокусот и изгледа спектакуларно

Само почнете да фотографирате, а режимот на кино ќе го задржи фокусот на вашиот субјект додека создава прекрасен ефект на длабочина на поле околу него.

Режимот на кино, исто така, предвидува кога нов предмет ќе влезе во кадарот и автоматски го поместува фокусот кога тоа ќе се случи. Сега можете лесно да снимате многу филмски видеа.


Можете да ја прилагодите длабочината на полето дури и на завршената картичка

Дали сакате да го промените фокусот или да го прилагодите заматувањето по фотографирањето? Нема проблем. iPhone ви овозможува да го направите ова со неколку допири и лизгање. Тоа не го можат ниту професионалните филмски камери.

Кино режимот снима во Dolby VisionHDR

Ноќниот режим детектира слабо осветлени сцени и автоматски се прилагодува за да фотографира остри и јасни фотографии со неверојатно богати бои.
Режимот на портрет вешто ја замаглува позадината за да го задржи фокусот на предметот. Со движење на прстот, можете да испробате шест креативни светлосни ефекти.
Smart HDR 4 сега препознава до четири лица во кадарот и го оптимизира контрастот, осветлувањето, па дури и бојата на кожата за секој од нив. Затоа сите изгледаат како да не можат подобро на фотографиите.
Deep Fusion се активира во сцени со слаба или средна осветленост. Анализира повеќекратни експозиции пиксел по пиксел за да ги долови најдобрите текстури, обрасци и детали.
Камерата со ултра широк агол ви нуди широко видно поле дури и кога сте многу блиску до она што го снимате. Затоа, можете да снимите поголем дел од сцената без да се движите наназад.
Спомени се автоматски секвенци на слики составени од важни моменти од вашата фотогалерија. Персонализирајте ги со свој стил – или дури и со музика во заднина од музичката библиотека.Нова функција „Стилови на фотографии“.

Системот за камера TrueDepth ги има сите најнови карактеристики на задната камера:

Режим на кино

Фотографски стилови

Dolby Vision HDR снимање

Режим на портрет

Селфи во ноќен режим

Паметен HDR 4

Длабока фузија

и уште повеќе

за селфи како никогаш досега.
A15 Bionic и TrueDepth камерата го напојуваат и Face ID, најбезбедниот систем на паметни телефони
за препознавање на лица


Тоа ја крева шипката
До 2,5 часа подолго траење на батеријата на iPhone 13.
До 1,5 часа подолго траење на батеријата на iPhone 13 mini.

 

Суперколористички пикселистички XDRiozan.​

Super Retina XDR дисплеј

Супер осветленост

Нашиот OLED екран е 28% посветол, до 800 nits, така што е полесно да се гледа на директна сончева светлина. А за HDR содржината сè уште достигнува 1200 nits. Ќе забележите сè посветли бели тонови, длабоки црни и сите нијанси помеѓу. И покрај ова, екранот заштедува енергија подобро од кога било.

Одлични бои

iPhone 13 има палета на бои усогласена со кино стандардите, така што ги прикажува боите токму онака како што ги замислиле филмаџиите. И со прецизна репродукција на бои, сè на екранот изгледа неверојатно природно.

Супер острина

Екранот Super Retina XDR има ултра висока густина на пиксели, така што фотографиите, видеата и текстот – што и да гледате – се прикажуваат исклучително остри. Екранот е уште попростран благодарение на помалата површина за TrueDepth камерата.


Молња брзиот A15 Bionic чип го напојува режимот на кино, стиловите на фотографии, текстот во живо и многу повеќе. Неговата безбедна енклава ги штити личните податоци како што се контактите и FaceID. И тој е поефикасен, овозможувајќи подолго траење на батеријата.

До 50% побрз процесор во споредба со конкуренцијата

До 30% побрза графика во споредба со конкуренцијата

Единствениот побрз чип за паметни телефони е вграден во iPhone 13 Pro


Ништо не го надминува 5G на iPhone.
Светот се повеќе се движи кон 5G. Стриминг, преземање - сè се случува неспоредливо побрзо. 5G е доволно брз дури и за сериозни игри со повеќе играчи, споделување видео со зголемена реалност и многу повеќе. Со режимот Smart Data, iPhone автоматски ќе забави за да заштеди енергија кога не ви треба толку голема брзина.

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Rose gold
Гаранција 1 год.
Големина на екран 6.1 "
Тип на екран Super Retina XDR OLED | HDR10 | Dolby Vision | 800 nita (HBM), 1200 nita (peak)
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија Ne
RAM Меморија 4 GB
Задна камера 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Hexa-core (2x3.22 GHz Avalanche + 4xX.X GHz Blizzard)
Kапацитет на батерија 3240 mAh
Тип на оперативен систем iOS 15
Оперативен систем iOS
Висина 146.7 mm
Ширина 71.5 mm
Длабочина 7.7 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!