text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 14 128GB Midnight, смартфонID EK000469938

Apple iPhone 14 128GB Midnight, смартфонID: EK000469938

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

71.890 ден

Цена
61.890 ден

* 6,1" Super Retina XDR OLED екран * Процесор Apple A15 Bionic (5 nm) * 12MP главна камера  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 31.01.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,1"" Super Retina XDR OLED екран,

* Procesor Apple A15 Bionic (5 nm),

* 12MP главна камера 

 

iPhone 14. Со најимпресивниот систем со двојна камера на iPhone. Снимајте прекрасни фотографии при слаба осветленост и силна светлина со новиот систем со двојна камера. Откривање падови, нова безбедносна карактеристика, повикува на помош кога не можете.

 

Клучни карактеристики:

  • 6,1-инчен Super Retina XDR дисплеј
  • Напреден систем на камера за подобри фотографии при секое светло
  • Кино-режим сега во 4K Dolby Vision до 30 fps
  • Режим на акција за мазни и стабилни видеа
  • Витална безбедносна технологија, — Откривањето падови повикува помош кога не можете
  • Целодневно траење на батеријата и до 20 часа репродукција на видео
  • A15 Bionic чип со 5-јадрен графички процесор за молскавично брзи перформанси. Супербрза мобилна мрежа 5G
  • Карактеристики на издржливост водечки во индустријата со керамички штит и водоотпорност
  • iOS 16 нуди уште повеќе начини за персонализирање, комуникација и споделување
Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Црна
Гаранција 1 год.
големина на екран 6.1 "
тип на екран 1170 x 2532 , Super Retina XDR OLED, Gorilla Glass
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 6 GB
задна камера Двојна 12 MP, f/1.5, 26mm (широка), 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OI; 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ултраширока)
предна камера 12 MP, f/1.9, 23mm (широка), 1/3.6, PDAF
тип на процесор Apple A15 Bionic (5 nm), Hexa-core (2x3.23 GHz Avalanche + 4x1.82 GHz Blizzard)
капацитет на батерија 3279 mAh
SIM Single
Тип на оперативен систем iOS 16
Оперативен систем iOS
Останато IP68 отпорност на прашина и вода, NFC, Face ID, брзо понење 50% за 30 минути, Поради намалување на загадувањето Apple од пакетот го исфрли USB адаптер за напојување и EarPods. Кабел USB-C - Lightning се наоѓа во пакетот
Висина 146.7 mm
Ширина 71.5 mm
Длабочина 7.8 mm