text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 14 Plus 256GB Blue, смартфонID EK000469918

Apple iPhone 14 Plus 256GB Blue, смартфонID: EK000469918

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

92.690 ден

Цена
74.990 ден

* 6,7" Super Retina XDR OLED екран * Процесор Apple A15 Bionic (5 nm) * 12MP главна камера  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 18.10.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,7“ Super Retina XDR OLED екран,

* Procesor Apple A15 Bionic (5 nm),

* 12MP главна камера

 

iPhone 14 Plus. Размислете на големо со поголем дисплеј од 6,7 инчи и целодневно траење на батеријата. Снимајте прекрасни фотографии при слаба и силна светлина со новиот систем со двојна камера. Новата безбедносна функција за откривање падови бара помош кога не можете.

 

Клучни карактеристики:

  • 6,7-инчен Super Retina XDR дисплеј
  • Напреден систем на камера за подобри фотографии при секое светло
  • Кино-режим сега во 4K Dolby Vision до 30 fps
  • Режим на акција за мазни и стабилни видеа
  • Витална безбедносна технологија, — Откривањето падови повикува помош кога не можете
  • Целодневно траење на батеријата и до 26 часа репродукција на видео
  • A15 Bionic чип со 5-јадрен графички процесор за молскавично брзи перформанси. Супербрза мобилна мрежа 5G
  • Карактеристики на издржливост водечки во индустријата со керамички штит и водоотпорност
  • iOS 16 нуди уште повеќе начини за персонализирање, комуникација и споделување
тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Сина
Гаранција 1 год.
големина на екран 6.7 "
тип на екран 1284 x 2778, Super Retina XDR OLED, HDR10, Gorilla Glass
Интерна меморија 256 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 6 GB
задна камера 12 MP, f/1.5, 26mm (широка), 1.9µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS; 12 MP, f/2.4, 13mm, 120˚ (ултраширока)
предна камера 12 MP, f/1.9, 23mm (широка), 1/3.6, PDAF; SL 3D, (depth/biometrics sensor)
тип на процесор Apple A15 Bionic (5 nm), Hexa-core (2x3.23 GHz Avalanche + 4x1.82 GHz Blizzard)
капацитет на батерија 4323 mAh
SIM Single
Тип на оперативен систем iOS 16
Оперативен систем iOS
Останато IP68 отпорност на прашина и вода, NFC, Face ID, брзо понење 50% за 30 минути, MagSafe безжично полнење 15W, Qi магнетско брзо безжично полнење 7.5W,.Поради намалување на загадувањето Apple од пакетот го исфрли USB адаптер за напојување и EarPods. Кабел USB-C - Lightning се наоѓа во пакетот
Висина 160.8 mm
Ширина 78.1 mm
Длабочина 7.8 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!