text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 14 Pro 128GB Space Black, смартфонID EK000469898

Apple iPhone 14 Pro 128GB Space Black, смартфонID: EK000469898

Купувајте до 72 рати комотно од вашиот дом. Повеќе за сите начини на плаќање погледнете овде!

93.990 ден

Цена
73.899 ден

* 6,1" LTPO Super Retina XDR OLED екран * Процесор Apple A16 Bionic (4 nm) * 48MP главна камера  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 12.12.2023

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,1“ LTPO Super Retina XDR OLED екран,

* Procesor Apple A16 Bionic (4 nm),

* 48MP главна камера

 

 

iPhone 14 Pro. Снимајте неверојатни детали со главната камера од 48 MP. Искусете го iPhone на сосема нов начин со Dynamic Island и Always-on Display. Новата безбедносна функција за откривање падови бара помош кога не можете.

 

Клучни карактеристики:

  • 6,1-инчен Super Retina XDR2 дисплеј со Always-On и ProMotion
  • Dynamic Island, нов магичен начин за интеракција со iPhone
  • Главна камера со 48 MP за до 4x поголема резолуција
  • Режим на акција за мазни и стабилни видеа
  • Витална безбедносна технологија, — Откривањето падови повикува помош кога не можете
  • Целодневно траење на батеријата и до 23 часа репродукција на видео
  • A16 Bionic, врвниот чип за паметни телефони. Екстремно брза мобилна мрежа 5G
  • Карактеристики на издржливост водечки во индустријата со керамички штит и водоотпорност
  • iOS 16 нуди уште повеќе начини за персонализирање, комуникација и споделување

 

тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Црна
Гаранција 1 год.
големина на екран 6.1 "
тип на екран 1179 x 2556, LTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Gorilla Glass
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 6 GB
задна камера 48 MP, f/1.8, 24mm (широка), 1.22µm, dual pixel PDAF, sensor-shift OIS; 12 MP, f/2.8, 77mm (telephoto), PDAF, OIS, 3x optical zoom, 12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ (ултраширока), 1.4µm, dual pixel PDAF, TOF 3D LiDAR scanner (depth)
предна камера 12 MP, f/1.9, 23mm (широка), 1/3.6, PDAF; SL 3D, (depth/biometrics sensor)
тип на процесор Apple A16 Bionic (4 nm), Hexa-core (2x3.46 GHz Avalanche + 4x Blizzard)
капацитет на батерија 3200 mAh
SIM Single
Тип на оперативен систем iOS 16
Оперативен систем iOS
Останато IP68 отпорност на прашина и вода, NFC, Face ID, брзо понење 50% за 30 минути, Поради намалување на загадувањето Apple од пакетот го исфрли USB адаптер за напојување и EarPods. Кабел USB-C - Lightning се наоѓа во пакетот
Висина 147.5 mm
Ширина 71.5 mm
Длабочина 7.9 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!