text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 14 Pro Max 1TB Gold, смартфонID EK000469940

Apple iPhone 14 Pro Max 1TB Gold, смартфонID: EK000469940

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

149.990 ден

Цена
129.999 ден

* 6,7" Super Retina XDR2 OLED екран * Процесор Apple A16 Bionic (4 nm) * 48MP главна камера  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 01.08.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,7“ Super Retina XDR2 екран,

* Procesor Apple A16 Bionic,

* 48MP главна камера

 

 

iPhone 14 Pro Max. Снимајте неверојатни детали со главната камера од 48 MP. Искусете го iPhone на сосема нов начин со Dynamic Island и Always-on Display. Новата безбедносна функција за откривање падови бара помош кога не можете.

 

Клучни карактеристики:

  • 6,7-инчен Super Retina XDR2 дисплеј со Always-On и ProMotion
  • Dynamic Island, нов магичен начин за интеракција со iPhone
  • Главна камера со 48 MP за до 4x поголема резолуција
  • Режим на акција за мазни и стабилни видеа
  • Витална безбедносна технологија, — Откривањето падови повикува помош кога не можете
  • Целодневно траење на батеријата и до 23 часа репродукција на видео
  • A16 Bionic, врвниот чип за паметни телефони. Екстремно брза мобилна мрежа 5G
  • Карактеристики на издржливост водечки во индустријата со керамички штит и водоотпорност
  • iOS 16 нуди уште повеќе начини за персонализирање, комуникација и споделување
Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Златна
Гаранција 1 год.
Големина на екран 6.7 "
Тип на екран LTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10 (Gorilla Glass)
Интерна меморија 1000 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 6 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Apple A16 Bionic (4 nm), Hexa-core (2x3.46 GHz Avalanche + 4x Blizzard)
Kапацитет на батерија 4323 mAh
SIM Single
Тип на оперативен систем iOS 16
Оперативен систем iOS
Останато IP68 отпорност на прашина и вода, NFC, Face ID, брзо понење 50% за 30 минути, Поради намалување на загадувањето Apple од пакетот го исфрли USB адаптер за напојување и EarPods. Кабел USB-C - Lightning се наоѓа во пакетот
Висина 160.7 mm
Ширина 77.6 mm
Длабочина 7.9 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!