text.skipToContent text.skipToNavigation

Apple iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium, смартфонID EK000560897

Apple iPhone 15 Pro 256GB Natural Titanium, смартфонID: EK000560897

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

89.490 ден

Цена
88.999 ден

* 6,1" LTPO Super Retina XDR OLED екран * Apple A17 Pro (3 nm) процесор * Три камери, главна 48MP  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 06.09.2024

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,1" LTPO Super Retina XDR OLED екран

* Apple A17 Pro (3 nm) процесор

* Три камери, главна 48MP


 

Елегантен дизајн во четири бои 

iPhone кован во титаниум


Прекрасна, фино брусана изработка на титаниумските ленти се постигнува со прецизна обработка, мелење, четкање и пескарење.

Новите контурирани рабови и најтенките рамки досега на iPhone го прават уште поудобно да го држите во рака.Титаниумската лента е врзана за новата внатрешна алуминиумска рамка со дифузија во цврста состојба. Ова е прва иновација во индустријата, која користи термомеханички процес кој ги спојува овие два метали со неверојатна сила..

Внатрешната рамка е исто така направена 100% рециклиран алуминиум,што придонесува за нашата севкупна употреба на рециклирани материјали и ни помага да работиме кон нашите климатски цели за 2030 година.


 

Slika

Извонредно отпорен.

iPhone е отпорен на прскање, вода и прашина. Какво олеснување.

Trifecta

Јака трака од титаниум. Најтврдо задно стакло на пеметен телефон. И предна страна Ceramic Shield која е уште повеќе цврста од било кое стакло за паметен телефон.

 

Приказ на вистинска интелегенција


iPhone 15 Pro има напреден Super Retina XDR екран со ProMotion технологија. Го зголемува опсегот на освежување на 120 Hz кога на вас ви се потребни поголеми графички перрформанси. И се намалува заради штедење на енергија кога вие тоа не го правите.


 

Slika


Dynamic Islandприкажува сигнали и активност во живо - за да не ги пропуштите додека правите нешто друго. Можете лесно да го следите вашето следно возење, спортски резултати, статус на летот и многу повеќе.


Со Always-On display, вашиот заклучен екран останува видлив, така што не мора да го допирате за да бидете во тек. Користејќи паметни алгоритми, iPhone открива кога е во вашиот џеб или со лицето надолу и се исклучува за да го продолжи траењето на батеријата.

 

Почекајте нешто посебно


StandBy го претвора вашиот iPhone во ново искуство на цел екран со видливи информации што можете да ги видите оддалеку. Само оставете го настрана додека се полни за да се прикаже времето, да се прикажат вашите омилени фотографии или да се внимава на виџетите. Благодарение на Always-On дисплејот, тој е издржлив. Но, навечер, екранот се затемнува за да можете мирно да спиете.


 

A17 Pro чип -чудовишен погодок за играње


Новиот GPU Pro-класа овозможува игри досега невидени на ниту еден паметен телефон.

iPhone 15 Pro користи хардверски забрзано следење зраци за прв пат - тоа е до четири пати побрзо од софтверското следење зраци, обезбедувајќи флуидна графика и реалистичко осветлување. Тоа е најбрзата изведба за следење зраци на паметен телефон..

MetalFX Upscaling ги комбинира перформансите на графичкиот процесор и нервниот мотор за да произведе графика со висока резолуција со многу помала потрошувачка на енергија. Така можете да играте бескрајно.

 • До 20% побрз GPU сега со 6 јадра
 • До 10% побрз CPU сега со 6 јадра
 • До 4x побрзо следење на зракот отколку A16 Bionic
 • До 2x побрз Neural Engine обработува скоро 35 трилијони операции во секунда со 16 јадра

 

Камера која ја доловува вашата најлуда имагинација 

Мегамоќна камера од 48MP

Напредниот сензор со четири пиксели го користи максимумот од 48 мегапиксели со прилагодување на она што го снимате, така што добиватефотографии при слаба осветленост со феноменални детали.Исто така, ви овозможува да се приближите со дополнителен 2x телефото.

Новиот Photonic Engine ги комбинира најдобрите пиксели од слика со супер висока резолуција со друга оптимизирана за снимање светлина. Така, автоматски добивате фотографии од 24 MP а тоа е двојно поголема резолуција од претходно - за секојдневни фотографии со дополнителни детали.

Candy

 

За моменти кога сакате да им дадете приоритет на деталите, имате попрофесионални опции за избор.

48MP HEIF ви дава четири пати поголема резолуција од претходно, во формат подготвен за споделување. Или снимајте во 48MP ProRAW за прецизна контрола врз бојата, деталите и динамичкиот опсег.

Candy2

 

Кој е твојот главен mm?


Сега можете да го изберете вашиот стандарден објектив на главната камера - 24 mm, 28 mm или 35 mm - сето тоа без да носите дополнителна опрема. Тоа е моќта на компјутерската фотографија.


Slika

24 mm

28 mm

35 mm

 

Портрети на новата генерација


Photonic Engine ги подобрува вашите портрети, давајќи ви прекрасни детали, вистински бои, нула доцнење на блендата и до два пати подобри перформанси при слаба осветленост. Сега дури и портретите можат да бидат Live Photos. Во режимот на портрет, можетеда користите континуирано зумирање за убаво и затворање. . Можете дури и да го менувате фокусот помеѓу субјектите откако ќе ја фотографирате..

 

Slika


Photonic Engine не користи само портрети. Ноќниот режим сега ви овозможува појасно да ги гледате вашите предмети во потемни сцени со зголемен динамички опсег.


Камерата TrueDepth ги користи и најновите подобрувања Smart HDR, ноќниот режим и портретот. Така ќе ги добиете најдобрите селфи фотографии досега


Кога осветлувањето е силно или нерамномерно, најновиот Smart HDR интелигентно ги оптимизира и вашиот предмет и позадината - давајќи ви фотографии со прекрасни бои и попрецизни тонови на кожата

 

Киноматографскиот режимавтоматски го префрла фокусот на најважниот предмет во сцената. И сега можете да совладате убедливи блиски кадри со новиот 2x оптички зум. Браво. Користете го режимот за акција за да стабилизирате навистина несигурна рачна снимка.

Ново кодирањето на патеката го прави ProRes уште помоќен, овозможувајќи поголем опсег и флексибилност за визуелни ефекти и градација на бои во објавата. iPhone 15 Pro е првиот паметен телефон што поддржува ACES — академија за кодирање систем за боја — глобален стандард за боја за филмски продукции од големи размери. Направете го своето, директори.

Достапно просторно видео снимање подоцна оваа година: Оживувајте ги спомените со просторни видеа. iPhone 15 Pro може да снима 3D видеа со напредна ултра широка и главна камера, за да можете повторно да ги доживеете вашите омилени моменти на Apple Vision Pro. 

Чисто професионален зум од 120 mm - тетрапризма: уште поладно отколку што звучи


Создадовме најсовремен дизајн на тетрапризма — преклопена стаклена структура под објективот - што четири пати ги рефлектира светлосните зраци. Ова ѝ овозможува на светлината да патува подолго во истиот простор, давајќи ви нова фокусна должина што навистина ја надминува далечината. За поддршка на дизајнот на тетрапризма, развивме модул за 3D оптичка стабилизација на слика со поместување на сензорот и автофокус што се движи во сите три насоки. Нашиот најнапреден систем за стабилизација досега обезбедува двојно повеќе микро-подесувања од претходно.

Користејќи интелигентна стабилизација на сликата, нашиот нов водич ви помага да секвенционирате супер зумирани снимки.. Ќе ви се најде сега кога имате до 25x дигитален зум за играње.


 

Гигабластирајте ги вашите гигабити


USB‑C со USB 3 ви дава до 10 Gb/s, за да можете да ги префрлувате вашите совладани ProRes видеа, токму така.

Сега можете да поврзете додатоци за USB-C, како што се флеш драјвови, брза надворешна меморија, 4K дисплеи и микрофони. И можете да полните Apple Watch или AirPods од вашиот iPhone.

Полнете до 50% за околу 30 минути 10 со адаптер за напојување USB-C од 20 W (одделно се продава).

iPhone 15 Pro ви овозможува да снимате ProRes видеадиректно на надворешна меморија, за да можете брзо да менувате дискови и да ја одржувате камерата на вашиот iPhone вклучена. Дали сакате да снимате бавно движење во холивудски стил? Сега можете да снимате ProRes 4K со 60 fps на надворешен SSD.Wi‑Fi 6E ви го дава најбрзиот Wi‑Fi на iPhone - зголемување на брзината што прави голема разлика.

eSIM го поедноставува патувањето. Само активирајте ја eSIM-картичката за земјата што ја посетувате пред да одите. Или кога ќе пристигнете.

5G обезбедува супер-брзо искуство за да можете да остварувате висококвалитетни FaceTime повици, брзо да преземате датотеки и да играте игри со повеќе играчи во реално време во движење.

iPhone 15 Pro e првиот паметен телефон со Thread Radio, кој ќе ви овозможи директно да ги контролирате вашите паметни домашни уреди со овозможен Thread.


 

Траење на батеријата


Дури и со толку многу напредни нови функции, iPhone 15 Pro сè уште ви дава неверојатен целодневен век на батеријата.


 

Во итен случај, iPhone го има грбот


Итен SOS преку сателит

 • Ако сте се обиделе да повикате 911, но немате мобилна услуга или Wi-Fi, можете да го користите вашиот iPhone за да испратите текстуална порака до службите за итни случаи преку сателит.
 • За да заштеди време, iPhone однапред вчитува важни прашања за да ја процени вашата ситуација. Само допрете за да одговорите. Потоа iPhone ќе ви покаже каде да го насочите телефонот за да останете поврзани и да избегнувате пречки како планини.
 • Запомнете, во зависност од условите може да потрае од 15 секунди до повеќе од една минута.

Откривање на судир

 • iPhone може да открие тежок пад и да повика помош ако не можете.
 • Хардверските сензори и напредните алгоритми за движење идентификуваат знаци на судир, како што се ненадејни промени во брзината и насоката или промени во притисокот во кабината предизвикани од активирањето на воздушното перниче.
 • Потоа, iPhone може да се јави на 911 и да ги извести вашите контакти за итни случаи.
 • Над 1 милион часа реални податоци за возење и судири му помагаат на iPhone да препознае несреќи.
Slika

Помош на пат преку сателит

 • Ако автомобилот ви се расипе и сте отфрлени од неуспешниот пат без мобилна услуга или Wi-Fi, сепак можете да го користите вашиот iPhone за помош.
 • Прво, испратете нова порака за помош на пат и следете ги едноставните чекори на екранот за да видите како да се поврзете — и да останете поврзани — со сателитот. Потоа допрете за да одговорите на неколку клучни прашања, како што се моделот на автомобил и каква помош ви треба.
 • Откако ќе одговорите, ќе бидете поврзани со давател на помош на пат AAA, кој може да испрати некого со соодветна опрема за да ви помогне повторно да започнете со работа. Немате членство? Не се грижи. Сè функционира, дури и ако не сте член.

 

Дизајниран да направе разлика


iPhone 15 содржи повеќе рециклирани материјали од кога било:

 • 100% рециклиран кобалт во батеријата
 • 100% рециклирана бакарна фолија во MagSafe индуктивен полнач

Сега 99% од пакувањето на iPhone е базирано на влакна, со 100% рециклирани или одговорни дрвени влакна. И сè уште нема пластична обвивка околу кутијата. Нашите продавници, канцеларии и центри за податоци веќе се јаглеродни неутрални. До 2030 година, така ќе бидат и нашите производи.

 

Slika


Апликацијата Health
ви го олеснува пристапот до информациите за вашето здравје и фитнес - и безбедно споделување пристап со апликациите, семејството и лекарите.


Лозинките
ја елиминираат потребата од лозинки на апликациите и веб-локациите со користење на единствени дигитални клучеви. Само користете Touch ID или Face ID за автентикација. Едноставно и безбедно.


Safari Enhanced Private Browsing
ги заклучува прозорците за прелистување кога не се користат, ги блокира познатите тракери да се вчитуваат и ги отстранува URL-адресите за следење.

 

Slika


Ако сте изложени на ризик да ја изгубите способноста за зборување, Personal Voice ви овозможува да креирате глас што звучи како вас, за да можете да комуницирате со него користејќи Live Speech за повици и разговори.


VoiceOverе читач на екран кој им кажува на слепите или лицата со слаб вид што точно се случува на iPhone. Може да опише пријатели, предмети, текст, фотографии, па дури и графикони во големи детали.


Assistive Access
им помага на корисниците со когнитивни попречености да ги приспособат апликациите и искуствата. На пример, Messages може да понуди алатки за визуелна комуникација, како што се видео пораки, а почетниот екран може да нагласи голем текст и икони.

 

iOS 17 - секој ден е подобар


iOS 17 носи нови функции за подобрување на работите што ги правите секој ден. Изразете се како никогаш досега кога некому му се јавувате или пишувате пораки. Споделете содржина на практични нови начини. И направете уште повеќе со новите искуства за вашиот iPhone.

  • Плакат за контакт. Создадете свој постер што ќе го гледаат контактите кога ќе се јавите. Изберете ја вашата омилена слика или Memoji, поврзете ги со омилениот фонт и тука е вашата сопствена визит-карта.
  • NameDrop. Сакате да разменувате информации за контакт со некого? Само приближете го вашиот iPhone до нивниот. И двајцата можете да изберете што сакате да споделите и информациите се пренесуваат веднаш.
  • Налепници во живо. Допрете и задржете објект на фотографијата за да го подигнете од позадина и да создадете налепница. Додадете ефекти како Puffy и Shiny. Или креирајте анимирани налепници од Live Photos.

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Apple
Боја Кремава
Гаранција 1 год.
Големина на екран 6.1 "
Тип на екран LTPO Super Retina XDR OLED, 120Hz, HDR10, Dolby Vision, 1179x2556
Интерна меморија 256 GB
Проширлива меморија Ne
RAM Меморија 8 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Apple A17 Pro (3 nm), Hexa-core (2x + 4x)
Kапацитет на батерија 3274 mAh
SIM Single SIM
Тип на оперативен систем iOS 17
Оперативен систем iOS
Останато IP68 отпорност на вода и прашина, NFC, face ID, акцелометар, жироскоп, близина, компас, барометар, 15W брзо полнење на батеријата. Поради намалување на загадувањето на околината Apple од пакувањето ги тргна USB адаптерот за напојување и EarPods. Кабел USB-C има во пакувањето.
Висина 146.6 mm
Ширина 70.6 mm
Длабочина 8.3 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!