text.skipToContent text.skipToNavigation

Motorola G22 4GB/64GB crna, смартфонID EK000603995

Motorola G22 4GB/64GB crna, смартфонID: EK000603995

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

СЕДМИЧНА АКЦИЈА: Искористи попусти до 60%! Дознај повеќе овде!

Цена
10.499 ден

Седмична акција!

*6,5" Max Vision 90Hz екран, *Голема 5.000mAh батерија, *50MP главна камера Погледнете како вашата визија ќе...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 23.07.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

*6,5" Max Vision 90Hz екран,

*Голема 5.000mAh батерија,

*50MP главна камера

 

Погледнете како вашата визија ќе оживее со MOTO G22. Доловете ја магијата на секој момент со системот на четири камери од 50 MP и уживајте во игри, филмови и видео разговори на неверојатниот 6,5-инчен Max Vision 90Hz дисплеј.

 

Систем од четири камери од 50 MP

Снимајте поостри фотографии при слаба осветленост, снимки со ултра широк агол2, портрети со професионален изглед и исклучително детални снимки одблиску.

 

 

 

6,5-инчен Max Vision екран од 90 Hz

Оживувајте ги игрите, филмовите и видео разговорите на мазен ултра широк екран.

 

Елегантен, модерен дизајн

Уживајте во тенкиот дизајн на уредот со врвен финиш кој е направен од издржливи материјали

 

 

 

Останете во контрола со Android™ 12

Завршете повеќе со подобра контрола и целосно редизајниран кориснички интерфејс.

 

Неверојатен век на батеријата

Одете понатаму благодарение на долготрајната батерија од 5000 mAh и оставете ја грижата за полнењето во минатото.

 

Непосреден пристап
Отклучете го телефонот со допир или поглед.

 

 

Бренд Motorola
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.5 "
Тип на екран IPS
Интерна меморија 64 GB
Проширлива меморија Да
RAM Меморија 4 GB
Задна камера 50
Предна камера 16
тип на процесор Mediatek Helio G37, Octa-core (2x2.3 GHz Cortex-A53 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Single
Тип на оперативен систем Android 12
Оперативен систем Android
Висина 163.95 mm
Ширина 74.94 mm
Длабочина 8.49 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!