text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme 6 PRO 8GB/128GB син смартфонID EK000330758

Realme 6 PRO 8GB/128GB син смартфонID: EK000330758

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

18.990 ден

Цена
14.990 ден

Realme 6 PRO син смартфон, 6,6" FHD+ 90Hz, 8GB/128GB, 64MP главна камера, Android 10.0 (Q).  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 31.01.2023

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Стаклото на предната страна на Realme 6 Pro смартфонот е со поликарбонатска задна страна и е споено со бочната метална рамка. Ергономијата на овој смартфон е на високо ниво, а на дланката изгледа отмено. Стаклото е опремено со Gorilla Glass 5 заштита. Случајни падови не би требало да претставуваат проблем, а тука е и splash resistant сертификатот за заштита од прскање. За прикажување на сликата задолжен е 6,6'' IPS LCD екранот со резолуција од 1080 x 2400 пиксели и однос на екранот е 84.7% за уште повеќе детали. На врвот на екранот во левиот агол се наоѓа built-in двојна предна селфи камера. Супер е и тоа што скенерот за отисок на прстот се наоѓа на бочната страна па не мора да го барате. Само пуштете го прстот и екранот се отвара за миг пред тебе.

Сакате да фотографирате? Камерите се едни од најбитните работи. Realme 6 Pro брои вкупно 6 камери. Да почнеме со ред. На задната страна се наоѓаат цел состав од четири камери Примарна е 64 MP широкоаголна камера за WOW! фотографии. На задната страна се уште 2 MP макро камера, 8MP ултра широкоаголна камера со автофокус и 12 MP сензор за длабочина кој го доловува фокусот на секоја фотографија. За снимање на видео запис преку ден можете да добиете врвни резултати. Сите видеозаписи можат да се снимаат во 2160p, 1080p или 720p со 120 слики во секунда, а овде е и gyro-EIS стабилизацијата. За напојување на Realme 6 Pro смартфонот задолжена е 4300 mAh батеријата.

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Realme
Боја Сина
Гаранција 2 год.
големина на екран 6.6 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+, 20x9 Corning Gorilla Glass 5, 90Hz освежување
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да, до 256GB microSD
RAM Меморија 8 GB
задна камера четири камери - 64 MP, f/1.8, 26mm + 12 MP, f/2.5 + 8 MP, f/2.3 + 2 MP, f/2.4
предна камера 16 MP, f/2.1 + 8 MP, f/2.2
тип на процесор Snapdragon 665 (11 nm) Octa-core (4x2.0 GHz Kryo 260 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 260 Silver)
капацитет на батерија 4300 mAh
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Оперативен систем Android
Останато Type-c, 30W брзо полнење, 90HZ освежување на екранот, страничен сензор за отисок на прстот, 64MP AI quad камера, Dolby Atmos, Super Nightscape 3.0, Soloop апликација за видео VLOG, NFC.
Висина 163.8 mm
Ширина 75.8 mm
Длабочина 8.9 mm