text.skipToContent text.skipToNavigation

Realme 7 PRO 8GB/128GB сребрен смартфонIDEK000374000

21.990 ден
Цена
18.990 ден
Realme 7 PRO сребрен смартфон, 6,4" Super AMOLED, 8GB/128GB, 64MP главна камера, Android 10.0 (Q).

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 24.06.2021

Новиот член во Realme фамилијата, серијата 7 PRO, може да се пофали со неверојатна издржливост. Моќно куќиште комбинирано со Super AMOLED екран (1080x2400), заштитен со Gorilla Glass 3+ заштита се грижи за сигурноста на вашиот смартфон, а во исто време изгледа отмено и убаво. 

Со супер брзото полнење можете да бидете сигурни дека нема да губите време споени на кабел, бидејќи Realme 7 PRO со 65W постигнува 50% полна батерија за неверојатни 12 минути, а 100% за само 34 минути!

Четирите задни камери го фаќаат секој кадар како никогаш до сега, а со 8GB RAM меморија и 128GB интерна меморија која можете да ја проширите дополнително со microSSD Card, можете да зачувате се што ви е потребно на сигурно место. 

За флуидната работа е задолжен Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G процесор со Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 465 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 465 Silver).

Странично сместен сензор за отисок на прстот ви го олеснува отклучувањето на уредот штом го фатите во рака.

 
големина на екран 6.4 "
тип на екран Super AMOLED Display (1080x2400), Gorilla Glass 3+, Always-on Display
задна камера 64MP AI Quad Camera(64MP/8MP/2MP/2MP, Pro Nightscape, Starry Mode, Super NightScape, Panoramic View, Expert Mode, Timelapse, Portrait Mode, HDR, Ultra Wide-angle Mode, Ultra Macro mode, AI Scene Recognition, AI Beauty, Filter, Chroma Boost, Slow Motion, Bokeh Effect Control
предна камера 32 MP, широкоаголна камера
капацитет на батерија 4500 mAh
RAM Меморија 8 GB
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да microSD картица
тип на процесор Qualcomm SM7125 Snapdragon 720G, Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 465 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 465 Silver)
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Висина 160.9 mm
Ширина 74.3 mm
Длабочина 8.7 mm
Останато 65W супербрзо полнење на батеријата. Corning Gorilla Glass 3+, magnetic induction сензор, NFC, сензор за отисок на прстот.
Гаранција 2 год.
Боја Сребрена
Бренд Realme
Тип на производ Стандардни мобилни телефони