text.skipToContent text.skipToNavigation

SAMSUNG Galaxy A33 5G, 6.4",6/128GB, 5000mAh (SM-A336BZKGEUC) Black смартфонID EK000454640

SAMSUNG Galaxy A33 5G, 6.4",6/128GB, 5000mAh (SM-A336BZKGEUC) Black смартфонID: EK000454640

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

23.999 ден

Цена
20.190 ден

* 6,4" FHD+ sAMOLED 90Hz екран * Exynos 1280 (5 nm) процесор * 2 дена траење на батеријата  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Бренд Samsung
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.4 "
Тип на екран (1080x2400) 90Hz
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да, microSD
RAM Меморија 6 GB
Задна камера 48 MP, f/1.8, 26mm (широка), 1/2.0, 0.8µm, PDAF, OIS + 8 MP, f/2.2, 123˚, (ултраширока), 1/4.0, 1.12µm + 5 MP, f/2.4, (макро) + 2 MP, f/2.4, (длабочина)
Предна камера 13 MP, f/2.2, (широка), 1/3.1, 1.12µm
тип на процесор Exynos 1280 (5 nm), Octa-core (2x2.4 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 12
Оперативен систем Android
Висина 159.7 mm
Ширина 74 mm
Длабочина 8.1 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!