text.skipToContent text.skipToNavigation

Samsung Galaxy A41 A415 4GB/64GB црн смартфонIDEK000373716

17.999 ден
Цена
13.990 ден
Samsung Galaxy A41 црн смартфон, 6,1" FHD+ Super AMOLED, 4GB/64GB, 48MP главна камера, Android 10.0 (Q).

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • SAMSUNG A41, SM-A415FZKDEUF смартфон,
  • Android 10, One UI 2.0,
  • Екран:6.1" (1080 x 2400) FHD+ Super AMOLED,
  • CPU: Mediatek MT6768 Helio P65 (12nm) Octa-core,
  • Меморија:64GB/4GB,,
  • Android 10.0 (Q).
големина на екран 6.1 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+ Super AMOLED Infinity-U
задна камера Три камери -48 MP, f/2.0 + 8 MP, f/2.2 + 5 MP, f/2.4
предна камера 25 MP, f/2.2, 25mm
капацитет на батерија 3500 mAh
RAM Меморија 4 GB
Интерна меморија 64 GB
Проширлива меморија да, до 1TB, microSD
тип на процесор Mediatek MT6768 Helio P65 (12nm) Octa-core (2x2.0 GHz Cortex-A75 & 6x1.7 GHz Cortex-A55)
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Висина 149.9 mm
Ширина 69.8 mm
Длабочина 7.9 mm
Останато Type-C, NFC, 15W брзо полнење на батеријата.
Гаранција 2 год.
Боја Црна
Бренд Samsung
Тип на производ Стандардни мобилни телефони