text.skipToContent text.skipToNavigation

Samsung Galaxy S21 G991 5G 8GB/128GB Phantom Violet смартфонIDEK000374211

54.999 ден
Цена
50.999 ден
Samsung Galaxy S21 5G Phantom Violet смартфон, 6,2" FHD+ 120Hz, 8GB/128GB, 64MP главна камера, Android 11.

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 14.04.2021

  • SAMSUNG GALAXY S21 G991 5G DS 8/128GB VIOLET смартфон,
  • Главна камери: 64 MP,
  • Екран:6,2" FHD+,
  • CPU: Exynos 2100,
  • Меморија:128GB/8GB,
  • Android 11.
големина на екран 6.2 "
тип на екран 1080 x 2400 piksela FHD+ Dynamic AMOLED x2 Infinity-O, 20x9 екран, Gorilla Glass Victus, HDR10+, Always-on, 120Hz
задна камера Три камери -64 MP f/2.0, 28mm PDAF, OIS, 1.1x оптички зум, 3x хибриден зум + 12 MP, f/1.8, 26mm Dual Pixel PDSF, OIS + 12 MP, f/2.2 ултраширока, Super steady video
предна камера 10 MP, f/2.2 Dual Pixel PDAF
капацитет на батерија 4000 mAh
RAM Меморија 8 GB
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да microSD картица
тип на процесор Exynos 2100 Octa-core (1x2.9 GHz Cortex-X1 & 3x2.80 GHz Cortex-A78 & 4x2.2 GHz Cortex-A55)
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 11
Висина 151.7 mm
Ширина 71.2 mm
Длабочина 7.9 mm
Останато Ултрасоничен сензор за отисок на прст испод екранот, NFC, 15W Qi безжично полнење, 25W за брзо полнење на батеријата, ревирзабилно безжично полнење (може да полни друг телефон како безжичен powerbank), IP68 отпорен на вода и прашина. Заради намалување на загадувањето на околинтата, Samsung го има тргнато USB адаптерот во пакетот за напојување како и слушалките. Кабел USB-C е во пакетот.
Гаранција 2 год.
Боја Виолетова
Бренд Samsung
Тип на производ Стандардни мобилни телефони