text.skipToContent text.skipToNavigation
˄
VIVAX SMART Point X503 blue смартфонIDEK000326381
6.999  ден
Цена
4.699  ден
VIVAX SMART Point X503 blue смартфон, Големина на екран 5,7" 720x1440pix., Меморија 16GB/2GB., Предна камера:13MP+ задна камера 5MP, Оперативен Android 9.0 (Pie).

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 28.10.2020

VIVAX SMART Point X503 blue смартфон. Најновиот смартфон на VIVAX со одлични перформанси 5,7"(720*1440p) IPS LCD екран, Octa-Core процесор, 16GB и 2GB RAM меморија, Android 9.0 Pie, 4G (LTE), Dual (nano SIM + micro SD), Bluetooth 4.0, одлична задна камера од 13MP + VGA + Flash, предна камера од 5MP, одлична батерија од 3.000 mAh, и 12 месеци гаранција.

Неговиот голем 5,7” IPS екран е направен со користење на incell технологија која се карактеризира со намалена дебелина на самиот уред и појачана осетливост на екранот на допир.

Задна камера од 13 MP и 0,3 MP ви овозможува да ги фатите и своите најомилени моменти, на располагање ви е со стандарден блиц и предна камера со 5MP за селфи фотографии.

Целиот софтвер го покренува осумјадрен процесор кој работи на такт од 1,6 GHz со 2 GB RAM меморија. На располагање имате и 16 GB интерна меморија и можност да се проширир со помош на microSD картичка.

 

Моделот Point X503 доаѓа во две бои: темно сива и нежно сина.

големина на екран 5.7 "
тип на екран 720*1440 HD+ Infinity screen 18x9
задна камера 13MP + VGA
предна камера 5
капацитет на батерија 3000 mAh
RAM Меморија 2 GB
Интерна меморија 16 GB
Проширлива меморија да, до 64GB microSD
тип на процесор Octa-core 1,6 GHz
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 9.0 (Pie)
Висина 153.8 mm
Ширина 73 mm
Длабочина 8.5 mm
Останато полнач, слушалки, упатство, заштита на екранот на уредот.
Гаранција 1 год.
Боја Сина
Бренд Vivax
Тип на производ Стандардни мобилни телефони