text.skipToContent text.skipToNavigation

Vivax Smart Fly 6 4GB/128GB Diamond Black смартфонIDEK000369018

Vivax Smart Fly 6 4GB/128GB Diamond Black смартфонID:EK000369018

9.999 ден
Цена
8.999 ден
Vivax Smart Fly 6 Diamond Black смартфон, 6,3" FHD+ IPS, 4GB/128GB, 16MP главна камера, Android 10.0 (Q).  Дознај повеќе

Бесплатна испорака

Доставуваме веќе од 29.09.2021

Гаранција: 1 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Тип на производ Стандардни мобилни телефони
Бренд Vivax
Боја Црна
Гаранција 1 год.
големина на екран 6.3 "
тип на екран FHD+ 2340 x 1080 piksela, IPS LCD
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да, до 256GB microSD
RAM Меморија 4 GB
задна камера Четири камери - 16 MP, f/1.8, + 5 MP, f/2.2 + 16 MP, f/2.2 + 5 MP, f/2.4
предна камера 16 MP, f/2.0
тип на процесор MT6763 HelioP23 (16nm) Octa-core ( 2x2.0 & 4x 1.5 )
капацитет на батерија 4150 mAh
Тип на оперативен систем Android 10.0 (Q)
Оперативен систем Android
Останато Type-C 1.0, сензор за отпечаток, 3.5mm jack слушалки
Висина 158.4 mm
Ширина 74.9 mm
Длабочина 8.5 mm