text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi 12 Lite 5G 8GB/128GB Black смартфонID EK000498590

Xiaomi 12 Lite 5G 8GB/128GB Black смартфонID: EK000498590

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
30.499 ден

*108MP камера *Snapdragon 778G 5G процесор, *6,55'' 120Hz AMOLED еркан, 67W брзо полнење XIAOMI 12 Lite  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.03.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

*108MP камера

*Snapdragon 778G 5G процесор,

*6,55'' 120Hz AMOLED еркан, 67W брзо полнење

XIAOMI 12 Lite

 

XIAOMI 12 Lite

Елегантен и префинет дизајн за модерен начин на живот!


Xiaomi 12 Lite тежи само 173 g, тенок е само 7,29 mm и е опкружен со елегантна рамка со прави рабови што ќе го зачини вашиот моден стил. Уредот доаѓа во три Lite бои: зелена, розова и црна. Задниот дел на уредот има мат градиент боја која се протега до рамката и на тој начин го привлекува окото, а камерите се сместени во три метални рамки кои му даваат уникатен и елегантен дизајн.Задни камери: 108MP+8MP+2MP заедно овозможуваат висококвалитетни и детални фотографии од секој агол. Во комбинација со фокусот за следење очи и овозможеното снимање на движење, камерата отвора сосема ново подрачје на можности за стилско фотографирање. Предната камера од 32 MP има сензор GD2 и можност за автоматско фокусирање, што овозможува висококвалитетни селфи. Xiaomi 12 Lite доаѓа со голем број импресивни функции за збогатување на вашите објави и видеа на социјалните мрежи, вклучително и „Magic cutout“ и режимот Vlog кој нуди возбудливи функции како OneClick, Al cinema и голем број други лесни за употреба кинематографски филтри.


Xiaomi 12 Lite има водечки 5G перформанси во индустријата, придвижувани од чипсетот Snapdragon 778G, додека неговиот повеќеслоен систем за ладење обезбедува ефикасна дисипација на топлина и севкупно непречено искуство. Има батерија од 4300 mAh која лесно може да издржи цел ден работа без посебно одвлекување, а турбо брзото полнење од 67 W може да го наполни телефонот до 50% за само 13 минути.
Xiaomi 12 Lite доаѓа со 6,55" AMOLED дисплеј кој вклучува и HDR10+ и Dolby Vision и обезбедува премиум искуство на гледање. Екранот TrueColor е способен да прикажува 68 трилиони бои и обезбедува богата и реална содржина. Обезбедува непречено корисничко искуство со стапка на освежување од 120 Hz и стапка на земање примероци од 240 Hz. Обезбедува целодневна заштита на очите, вклучувајќи режим на сончева светлина 3.0, режим за читање 3.0. и True Display, кои овозможуваат јасен приказ на содржината при секое осветлување. Xiaomi 12 Lite има двојни стерео звучници и аудио технологија Dolby Atmos која го потопува корисникот во светот на музиката.

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.55 "
Тип на екран AMOLED, 1080 x 2400, Corning Gorilla Glass 5
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 8 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm)
Kапацитет на батерија 4300 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 12
Оперативен систем Android
Висина 159.3 mm
Ширина 73.7 mm
Длабочина 7.3 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!