text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi 12 Pro 12GB/256GB Gray смартфонID EK000466796

Xiaomi 12 Pro 12GB/256GB Gray смартфонID: EK000466796

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

86.225 ден

Цена
68.980 ден

Xiaomi 12 Pro Gray смартфон 6,73" AMOLED 120Hz (1440 x 3200 pixels ) 12GB/256GB 50MP главна камера Батерија:Li-Po 4600 mAh Android 12  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.03.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

 • Xiaomi 12 Pro 12GB/256GB Gray смартфон
 • Големина: 6.73“
 • Резолуција: 1440 x 3200 pixels 
 • Android 12, MIUI 13
 • Процесор: Qualcomm SM 8450 Snapdragon 8G Gen1  
 • Octa-core (1 x 3.0 GHz Cortex - X2 & 3 x 2.50 GHz Cortex – A710 & 4 x 1.80 GHz Cortex - A510)
 • GPU: Adreno 730
 • Меморија: 12/256GB, UFS 2.2
 • Задна камера: 50MP (широка) + 50MP (телефото) + 50MP (ултраширока) 
 • Предна камера: 32MP
 • Видео: 8К
 • Батерија: Li-Po 4600 mAh (брзо полнење 120W)
 • СИМ: Dual SIM (nano-SIM, dual stand-by)
 • Интернет мрежна технологија: GSM / CDMA / HSPA / EVDO/ LTE / 5G
 • Екран заштита: Corning Gorilla Glass Victus
 • Тип: LTPO AMOLED, 1B colors 120Hz, dolby vision, HDR 10+, 1000 nits (HBM), 1500 nits (peak)
Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Сива
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.73 "
Тип на екран LTPO AMOLED 1440 x 3200 пиксели, 120Hz, HDR10+, 1000 nits (HBM), 1500 nits (peak), Corning Gorilla Glass Victus
Интерна меморија 256 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 12 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Qualcomm SM 8450 Snapdragon 8G Gen1 Octa-core (1 x 3.0 GHz Cortex - X2 & 3 x 2.50 GHz Cortex – A710 & 4 x 1.80 GHz Cortex - A510)
Kапацитет на батерија 4600 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 12
Оперативен систем Android
Висина 163.6 mm
Ширина 74.6 mm
Длабочина 8.2 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!