text.skipToContent text.skipToNavigation
Xiaomi Redmi 7 3/32 Blue смартфонIDEK000225949
Цена
8.800  ден
Димензии на телефон: 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33 in) Тежина 180 g (6.35 oz) SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) ЕКРАН IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors Size 6.26 inches, 9...

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Доставуваме веќе од 13.07.2020

Димензии на телефон: 158.7 x 75.6 x 8.5 mm (6.25 x 2.98 x 0.33 in) Тежина 180 g (6.35 oz) SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) ЕКРАН IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors Size 6.26 inches, 97.8 cm2 (~81.5% screen-to-body ratio) Резолуција 720 x 1520 pixels, 19:9 ratio (~269 ppi density Protection Corning Gorilla Glass 5 ОПЕРАТИВЕН СИСТЕМ Android 7.0 (Nougat), upgradable to Android 10; MIUI 11 Chipset Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14 nm) CPU Octa-core (4x1.8 GHz Kryo 250 Gold & 4x1.8 GHz Kryo 250 Silver) GPU Adreno 506 MEMORY Card slot microSD, up to 1 TB (dedicated slot) Внатрешна меморија 16GB 2GB RAM, 32GB 3GB RAM, 64GB 3GB RAM, 64GB 4GB RAM Главна КАМЕРА Single 12 MP, f/2.2, 1.25µm, PDAF 2 MP, depth sensor Features LED flash, HDR, panorama Video 1080p@30/60fps SELFIE КАМЕРА Single 8 MP, f/2.0, 1.12µm Features HDR Video 1080p@30fps Батерија-внатрешна Li-Po 4000 mAh( Battery charging 10W) ГАРАНЦИЈА 24 Месеци
големина на екран 5 "
RAM Меморија 3 GB
Интерна меморија 32 GB
тип на процесор Qualcomm SDM632 Snapdragon 632 (14 nm)
SIM Single
Оперативен систем Android
Тип на оперативен систем Android 9.0 (Pie)
Боја Црна
Бренд Xiaomi
Тип на производ Смартфон телефони