text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi Redmi A2 2GB/32GB Light Green, смартфонID EK000546924

Xiaomi Redmi A2 2GB/32GB Light Green, смартфонID: EK000546924

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
6.099 ден

Redmi A2 Големиот и јасен HD+ екран од 6,52 инчи носи уште подоб...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 12.03.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

Redmi A2

Големиот и јасен HD+ екран од 6,52 инчи носи уште подобро визуелно искуство кога гледате филмови или играте игри! Со цел целосно да уживате во различни содржини, Redmi A2 доаѓа со моќна батерија од 5000 mAh и брзо полнење од 10 W за да може да трае цел ден без да се грижите за празна батерија! Батеријата може да издржи до 28 часа повици, 33 часа читање, до 19 часа видео содржина или 626 часа во режим на подготвеност!
 

Дизајнот на мобилниот телефон Redmi A2 се состои од заден дел со текстура што ви овозможува удобно да го држите мобилниот телефон во рака подолго време и модерни бои! Уредот има и двојна камера од 8 MP која може интелигентно да обработува слики за да создаде прекрасни спомени! Во режимот на портрет, може да се фокусира на личноста и да ја замагли позадината за да се истакне личноста! Режимот HDR може да прави јасни фотографии од субјектот дури и кога станува збор за силен контраст! Снимајте кратки видеа или дури и фотографии со време-лапс користејќи го мобилниот телефон Redmi A2!


Уредот се напојува со процесор MediaTek Helio G36 кој ја носи целата моќ за бескрајно пребарување на интернет или мултимедијална потрошувачка. За да ги зачувате сите ваши фотографии, видеа или документи, уредот има опција за micro SD картичка, која овозможува до 1TB дополнителен простор. Уживајте во омилената содржина благодарение на непреченото и брзо работење на оперативниот систем!

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Неон зелена
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.52 "
Тип на екран 720 x 1600 piksela HD+, IPS LCD
Интерна меморија 32 GB
Проширлива меморија Да
RAM Меморија 2 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Mediatek Helio G36
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 12
Оперативен систем Android 12, MIUI 13
Висина 164.9 mm
Ширина 76.8 mm
Длабочина 9.3 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!