text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6GB/128GB Onyx Gray смартфонID EK000466794

Xiaomi Redmi Note 10 Pro 6GB/128GB Onyx Gray смартфонID: EK000466794

Купување до 72 рати е овозможено за износ на артикл и/или кошничка над 30.000ден преку кредит од Стопанска Банка АД - Скопје. Повеќе на следниот линк.

22.499 ден

Цена
17.999 ден

Xiaomi Redmi Note 10 Pro Onyx Gray смартфон 6,67" AMOLED (1080x2400) 120MHz 6GB/128GB 108MP главна камера Батерија:Li-Po 5020 mAh Android 11  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • Xiaomi Redmi Note 10 Pro Onyx Gray смартфон
  • 6,67" AMOLED (1080x2400) 120HHz
  • 6GB/128GB
  • 108MP главна камера
  • Батерија:Li-Po 5020 mAh
  • Android 11

 

 

Бренд Xiaomi
Боја Сива
Гаранција 2 год.
големина на екран 6.67 "
тип на екран AMOLED FHD 1080 x 2400 пиксели, 120Hz, HDR10, Corning Gorilla Glass 5
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да, microSD
RAM Меморија 6 GB
задна камера Четири камери - 108 MP, f/1.9, 26mm dual pixel PDAF + 8 MP, f/2.2 + 5 MP, f/2.4 AF + 2 MP, f/2.4
предна камера 16 MP, f/2.5
тип на процесор Snapdragon 732G (8 nm) Octa-core (2x2.3 GHz Kryo 470 Gold & 6x1.8 GHz Kryo 470 Silver)
капацитет на батерија 5020 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 11
Оперативен систем Android
Висина 164 mm
Ширина 76.5 mm
Длабочина 8.1 mm