text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi Redmi Note 11 4GB/128GB Graphite Gray смартфонID EK000430071

Xiaomi Redmi Note 11 4GB/128GB Graphite Gray смартфонID: EK000430071

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
13.999 ден

Xiaomi Redmi Note 11 Graphite Gray смартфон 6,43" AMOLED FHD+ 4GB/128GB 50MP главна камера Android 11 Мо...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 08.03.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

  • Xiaomi Redmi Note 11 Graphite Gray смартфон
  • 6,43" AMOLED FHD+
  • 4GB/128GB
  • 50MP главна камера
  • Android 11

Мобилен телефон Redmi Note 11

Процесор: Snapdragon® 680 6nm ,Octa-core CPU, up to 2.4GHz

GPU: Qualcomm® Adreno™ 610 GPU

Меморија:4GB+128GB

Димензии: 159.87mm x 73.87mm x 8.09mm, тежина: 179g

Екран: 6.43" FHD+ AMOLED Dot, 90Hz,Touch sampling rate: Up to 180Hz

Осветлување на екранот: HBM 700 nits (typ), 1000 nits peak brightness (typ)

Контраст: 4,500,000:1

Резолуција: 2400 x 1080DCI-P3 wide color gamut,409 ppi

Задна камера: 50MP wide camera f/1.8 + 8MP ultra-wide camera f/2.2 FOV 118°

+ 2MP macro camera f/2.4 + 2MP depth cameraf/2.4 

Предна камера:13MP front camera f/2.4 

Батерија и полнење: 5000mAh (typ) 33W Pro fast charging 33W in-box charger USB-C

Безбедност:Side fingerprint sensor+AI Face Unlock

Мрежа и поврзување:Dual SIM + microSD

Bluetooth 5.0 + Wi-Fi: 802.11a/b/g/n/ac

Навигација и позиционирање:GPS L1 | Glonass G1 | BDS B1 | Galileo E1

Аудио:Dual speakers +  3.5mm headphone jack + Hi-Res Audio certification

Сензори:Proximity sensor | Ambient light sensor | Accelerometer | Electronic compass | IR blaster |Gyroscope

Оперативен систем:MIUI 13 based on Android 11

 

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Сива
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.43 "
Тип на екран 1080 x 2400 pix, Full HD, 90Hz, Corning Gorilla Glass 3
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија да, microSD
RAM Меморија 4 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Octa-core (4x2.4 GHz Kryo 265 Gold & 4x1.9 GHz Kryo 265 Silver)
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 11
Оперативен систем Android
Висина 159.9 mm
Ширина 73.9 mm
Длабочина 8.1 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!