text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8/256GB Sky Blue, смартфонID EK000546925

Xiaomi Redmi Note 12 Pro+ 5G 8/256GB Sky Blue, смартфонID: EK000546925

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
32.999 ден

* 6,67" FHD+ OLED, Dolby Vision, HDR10+ 120 Hz екран * Flagship 200 MP камера со OIS * 120W брзо полнење на батеријата <...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,67" FHD+ OLED, Dolby Vision, HDR10+ 120 Hz екран

* Flagship 200 MP камера со OIS

* 120W брзо полнење на батеријата

Неверојатна фотографија!

Најмоќната камера во серијата Redmi Note 12, која нуди фотографии со исклучително висок квалитет, е на Redmi Note 12 Pro + 5G! Опремен со голем сензор од 200 MP, уредот е дизајниран да ја подигне мобилната фотографија на повисоко ниво и да го долови секој скриен детал со исклучителна резолуција! Ноќните фотографии сега се уште подобри со 159% подобрување на осветленоста дури и за најпредизвикувачките ноќни сцени. Главната камера доаѓа и со ALD (Atomic Layer Deposition) што овозможува подобри перформанси на фотографијата во тешки услови на осветлување. За прв пат во серијата Redmi Note има и OIS - систем за стабилизација на фотографијата што овозможува јасни слики во сите ситуации, дури и во движење! Претворете ја идејата во реалност со одлични карактеристики на камерата! Уредот доаѓа со Xiaomi AI Image Solution и Xiaomi ProCut за интелигентно откривање на предмети и подобрување на квалитетот на сликата и носи повеќе опции за нивно уредување. Фотографирајте во режим од 200 MP, погледнете ја во галеријата и системот автоматски ќе предложи различни димензии и ќе открие предмети. Redmi Note 12 Pro+ 5G нема да ве разочара и при снимањето видео, каде што нуди и уникатен филтер за филмска камера за забавни видеа.

Redmi Note 12 Pro+ 5G доаѓа со моќна батерија од 5000 mAh, како и хипер полнење од 120 W! Наполнете го новиот уред за само 19 минути додека се подготвувате за излегување! Со чипсетот Xiaomi Surge P1, Redmi Note 12 Pro+ 5G го подобри животниот век на батеријата и подобри перформанси. Уредот се напојува со процесор MediaTek Dimensity 1080 со високи перформанси кој овозможува импресивни перформанси во видео и фотографија, игри и непречено поврзување со 5G. Моќниот систем за ладење овозможува долготрајни перформанси и го штити мобилниот телефон од прегревање. Уредот доаѓа со ултра јасен Flow AMOLED екран и тој е првиот таков екран во серијата Redmi Note! Флексибилен екран кој носи уште подобро визуелно искуство, а стапката на освежување од 120 Hz овозможува непречено лизгање и играње игри! Брилијантниот дисплеј го подобрува изгледот на боите, ја зголемува осветленоста и носи над милион бои! Дополнително, уредот поддржува Dolby Vision за уште подобро искуство на гледање различни содржини или играње видео игри. Без разлика дали гледате видео содржина, споделувате фотографии од планинарење или се движите низ социјалните мрежи за време на паузата, уредот нуди совршен приказ во различни услови!

 

ТЕХНИЧКИ СПЕЦИФИКАЦИИ
Димензии

162.9mm × 76mm × 8.98 mm

Тежина

210.5 g

SIM

Dual SIM 5G

Процесор MediaTek Dimensity 1080 (6nm)
Octa-core CPU, do 2.6GHz

Графика

Mali-G68

Оперативен систем

MIUI 14, Android 13

RAM меморија

LPDDR4X RAM + UFS2.2 Storage
8+256GB
Екран 6.67“ FHD+ Flow AMOLED Display
Corning® Gorilla® Glass 5
Екран 1080 x 2400 пиксели
DCI-P3 широк распон на бои
Светлина: 900 nits
Брзина на освежување: 120Hz
Dolby Vision
Батерија 5000 mAh
120W брзо полнење
120W полнач
Функции

Брзинометар

Жироскоп

Отклучување со отисок од прст

Сензор за близина

Компас

Задна камера

200 MP, f/1.65, OIS
8 MP, f/2.2, 119˚ FOV (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)

Видео снимање:
4K во 30fps
1080p во 30/60fps
720p во 30fps

Предна камера

16 MP, f/2.45

Видео снимање: 
1080p во 30/60fps
720p во 30fps

Звук

Двојни звучници
Dolby Atmos
3.5mm влез за слушалки

Комуникација

Wi-Fi 6

Bluetooth 5.2

Навигација GPS L1, Glonass G1, BDS B1, Galileo E1

NFC

Инфрацрвено

USB Type-C

Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Сина
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.67 "
Тип на екран OLED, 1B Colors, 120Hz, HDR10+, 1080 x 2400, Corning Gorilla Glass 5
Интерна меморија 256 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 8 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm), Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 12, MIUI 13
Оперативен систем Android 12, MIUI 13
Висина 163 mm
Ширина 76 mm
Длабочина 8.9 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!