text.skipToContent text.skipToNavigation

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6GB/128GB Midnight Black, смартфонID EK000546922

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 6GB/128GB Midnight Black, смартфонID: EK000546922

Купувајте до 24 рати БЕЗ КАМАТА комотно од вашиот дом. Повеќе погледнете овде!

Цена
23.299 ден

* 6,67" FHD+ OLED, Dolby Vision, HDR10+ 120 Hz екран * Flagship камера 50MP со OIS * 67W брзо полнење на батеријата &...  Дознај повеќе

Бесплатна достава

Доставуваме веќе од 12.03.2024

Гаранција: 2 год.

Платете во готово на доставувачот, со интернет банкарство, онлајн со картички еднократно и на рати

Враќањето на производот е возможно во рок од 14 дена

* 6,67" FHD+ OLED, Dolby Vision, HDR10+ 120 Hz екран

* Flagship камера 50MP со OIS

* 67W брзо полнење на батеријата

 

 

Redmi Note 12 Pro 5G доаѓа со сензор IMX766 кој сега е достапен за пошироката јавност. Со разновиден и сигурен сензор за камера, уредот снима висококвалитетни, светли и јасни слики во сите сценарија без никакви проблеми. Главната камера поддржува автоматски фокус со сите пиксели, што овозможува брз и прецизен автоматски фокус дури и при услови на слаба осветленост. Со брза обработка на слики и фокус, како што е OIS, Redmi Note 12 Pro 5G овозможува извонредно фотографско искуство за да ги доловите вашите омилени моменти со неверојатна јасност. Redmi Note 12 Pro 5G е исто така опремен со Xiaomi Image Engine кој носи силни софтверски карактеристики. Со ноќен режим 2.0 и нов сет на филтри, креирајте ги вашите ремек-дела на Redmi Note 12 Pro 5G и уживајте во секоја објава на социјалните мрежи до максимум.


Redmi Note 12 Pro доаѓа со моќна батерија која овозможува долго поврзување. Со моќна батерија од 5000 mAh, можете да уживате во продолжена употреба без да се грижите дека ќе остане без батерија. Redmi Note 12 Pro 5G е дизајниран да биде во тек со вашиот зафатен живот. Мобилниот телефон го поддржува водечкото турбо полнење од 67 W, овозможувајќи брзо полнење до 15 минути. Дури и ако заборавите да го наполните уредот преку ноќ, можете веднаш да го наполните наутро бидејќи ќе биде полн и подготвен за цел ден дури и пред да заминете на работа. Се напојува со процесор MediaTek Dimensity 1080 за да му даде на уредот сигурни перформанси за создавање содржина, игри и поврзување 5G.


Ултра чистиот AMOLED екран со проток од 120 Hz ви овозможува невидено и неверојатно искуство на прелистување, како и искуство со игри. Екранот ги подобри перформансите на бојата и осветленоста и испорачува над 1 милијарда бои со мазна градација помеѓу боите и сенките. Благодарение на поддршката за Dolby Vision, уредот нуди одлична видео поддршка која обезбедува забележлива јасност и живост. Уредот доаѓа со минималистички дизајн со елегантен рамен грб и премиум чувство. Искусете ја убавината и практичноста додека уживате во неговите врвни карактеристики и исклучителни перформанси.

 

ТЕХНИЧКИ КАРАТЕРИСТИКИ
Димензии

162.9mm × 76mm × 7.9mm

Тежина

187 g

SIM

Dual SIM 5G

Процесор MediaTek Dimensity 1080 (6 nm)
Octa-core CPU, do 2.6GHz

Графика

Mali-G68

Оперативен систем

MIUI 14, based on Android 12

RAM меморија

LPDDR4X RAM + UFS2.2 Storage
6+128GB, 8+128GB, 8+256GB
Екран 6.67“ FHD+ Flow AMOLED Display
Corning® Gorilla® Glass 5
Екран 1080 x 2400 пиксели
DCI-P3 широк распон на бои
Светлина: 900 nits
Брзина на освежување: 120Hz
Dolby Vision
Батерија 5000 mAh
67W Брзо полнење
67W полнач
Функции

БРзинометар
Жироскоп
Отклучување со отисок на прст
Сензор за брзина
Компас

Задна камера

IMX766 камера 50 MP, f/1.88. OIS
8 MP, f/2.2, 119˚ FOV (ultrawide)
2 MP, f/2.4, (macro)

Предна камера

16 MP, f/2.45

Звук Двојни звучници
Dolby Atmos
3.5mm влез за слушалки
Комуникација Wi-Fi 6
Bluetooth 5.2
Навигација GPS, A-GPS, GLONASS, Beidou
NFC
Инфрацрвено
USB Type-C
Тип на производ Смартфон телефони
Бренд Xiaomi
Боја Црна
Гаранција 2 год.
Големина на екран 6.67 "
Тип на екран OLED, 120Hz, HDR10+, 1080 x 2400, Corning Gorilla Glass 5
Интерна меморија 128 GB
Проширлива меморија нема
RAM Меморија 6 GB
Задна камера 48 + 12 + 12 MP
Предна камера 12 MP
тип на процесор Mediatek MT6877V Dimensity 1080 (6 nm), Octa-core (2x2.6 GHz Cortex-A78 & 6x2.0 GHz Cortex-A55)
Kапацитет на батерија 5000 mAh
SIM Dual SIM
Тип на оперативен систем Android 12, MIUI 13
Оперативен систем Android 12, MIUI 13
Висина 163 mm
Ширина 76 mm
Длабочина 8 mm
Овој производ до сега никој го нема оценетo, бидете први!